OZAN TUFAN

İki Ezeli Rakibin Derbi Mücadelesi İçin PFDK’dan Ceza Yağmuru Geldi

Posted by

Süper Lig’de 23’üncü hafta müsabakası için 23 Şubat Pazar günü karşı karşıya gelen iki ezeli rakibin derbi mücadelesi, beraberinde ceza kurulu sevkini de getirdi. Kadıköy’de karşı karşıya gelen Fenerbahçe ve Galatasaray ekiplerinin nefes kesen mücadelesinin sonucunda ise ceza alanlardan biri de sarı lacivertli ekibin kaptanı Ozan Tufan oldu.

Süper Lig’in 23’üncü haftasında Fenerbahçe ve Galatasaray ekipleri arasında yaşanan nefes kesen derbi mücadelesi, 3-1 skorla sona ermişti. Kadıköy Ülker Stadı’nda oynanan oyunu, 20 sene sonra deplasmanda kazanan ekip sarı kırmızılı olunca, bu durum hem sarı lacivertli ekibi düşündüren hem de iki ekibin de gerilmesine yol açacak maç içi aksiyona ve sonrasında gergin açıklamaların yaşanmasına sebebiyet verdi.

Maç içerisinde yaşanan pek çok olayın yanı sıra, bu kez derbinin en çarpıcı olayı ise, sarı lacivertli ekibin 24 yaşındaki orta saha oyuncusu olan, aynı zamanda takımının kaptanı görevinde de yer alan Ozan Tufan’ın, maç sonrasında hakeme yönelik yaptığı eleştireler olmuştu.

Ceza 13 Bin Türk Lirası

“Böyle bir şey olabilir mi?” sorusu ile hakemi eleştiren Ozan Tufan için Profesyonel Futbol Disiplini Kurulu tarafından verilen cezanın ise 2 maçlık men olması düşünülürken, 13 bin Türk Lirası olarak belirlendiği açıklandı.

Comments are closed.