ikinci pereira donemi 3buyukler

İkinci Pereira Dönemi

Posted by
ikinci pereira donemi 3buyukler

Fenerbahçe, 2014-15 sezonunda şampiyonluğu ve dördüncü yıldızı Galatasaray’a kaybettikten sonra dönemin başkanı Aziz Yıldırım önderliğinde yeni bir yapılanmaya gitmişti. Sarı lacivertliler, 2015 yazında takımın başına teknik direktör Vitor Pereira’yı getirip tarihinin en yüksek değerli kadrosunu kurmuş, Nani ve van Persie gibi dünya yıldızlarını kadrosuna katmıştı.

Sarı lacivertliler, bu iki dünya yıldızının dışında Simon Kjær, Josef de Souza, Fernandao ve Ozan Tufan gibi oyuncularla mutlak şampiyonluk hedefleyen bir kadro kurmuştu.

Fenerbahçe, sezona iyi sonuçlar alarak başlasa da Vitor Pereira’nın savunma öncelikli oyunu taraftardan tepki toplamıştı. 2015-16 sezonunda Mario Gomez önderliğinde harika bir performans sergileyen Beşiktaş ile şampiyonluk yarışına giren Fenerbahçe, Vitor Pereira’nın van Persie’ye çok fazla şans vermediği ve Fernandao’yu oynatıp tepkilerin odağı olduğu sezonda şampiyonluğu Mario Gomez’in harika bir performansla 26 golle gol kralı olduğu Beşiktaş’a kaybedip ikinci olmuştu.

Dördüncü yıldıza ulaşamayan Fenerbahçe, 2016-17 sezonunda Şampiyonlar Ligi ön elemesinde Monaco ile karşılaşmıştı.

ikinci pereira donemi 3buyukler 2

Üçlü Savunma Anlaşmazlığı

Fenerbahçe, 2015-16 sezonunu ikinci sırada tamamladıktan sonra UEFA Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme turunda Fransa’nın Monaco takımı ile karşı karşıya gelmişti. Fenerbahçe, Emmanuel Emenike’nin yıldızlaştığı eşleşmede İstanbul’da 2-1 mağlup ettiği Monaco’ya deplasmanda 3-1 kaybedip Şampiyonlar Ligi’ne veda etmişti.

Vitor Pereira, Monaco eşleşmesinin ikinci maçında üçlü savunma oynattığı nedeniyle başkan Aziz Yıldırım tarafından görevden alınmıştı. Monaco, 2016-17 sezonunda Fransa Ligi’nde yıldızlar karması Paris Saint-Germain’in önünde şampiyon olmuş ve Şampiyonlar Ligi’nde Manchester City’i eleyerek yarı finale kalmıştı.

İkinci Dönem

Fenerbahçe, 2020-21 sezonunda şampiyonluğu kaybettikten sonra başkan Ali Koç önderliğinde yeniden yapılanmaya gitti ve 2015-16 sezonunda iyi performans gösteren ancak Beşiktaş’ın harika performansının arkasında ikinci olan Portekizli teknik direktör Vitor Pereira ile yeniden anlaştı.

Yeni Sistem

ikinci pereira donemi 3buyukler 3

Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira, kulübün başına geldikten sonra başkan Ali Koç ve yönetim kuruluyla yaptığı toplantıda yeni sezon sistemini yöneticilere anlattı.

Vitor Pereira takımla beraber adım adım güçlü adımlar atıyor. Yeni sezonda Fenerbahçe ile şampiyonluğu kutlamak isteyen Pereira’nın hedefleri sağlam.