İrfan Can Kahveci Fenerbahçe’de

Posted by

Ara transfer döneminde dünya yıldızı Mesut Özil transferi ile birlikte büyük bir ses getiren Fenerbahçe, daha sonra savunma bölgesine Attila Szalai’yi ve kanat mevkine ise Bright Osayi Samuel’i transfer etti.

Ocak ayı transfer döneminin bitmesine 1 gün kala ise hem Fenerbahçe hem de Galatasaray’ın ısrarla istediği İrfan Can Kahveci transfer gündemdeydi. Teknik direktör Fatih Terim’in takımında istediğini açıkça belirtmesi üzerine Galatasaray, futbolcunun kulübüne teklifini yapmıştı.

Medipol Başakşehir kulübü, Galatasaray’ın teklifinin ardından Fenerbahçe ile de görüşerek sarı lacivertli yönetiminde teklifini aldı. Arka arkaya yapılan görüşmelerin ardından İrfan Can Kahveci transferinde gülen taraf Fenerbahçe oldu. Milli futbolcu İrfan Can Kahveci, sarı lacivertli takım ile 4.5 yıllık sözleşme imzaladı.

Transferin Galatasaray Cephesi

Galatasaray’ın, İrfan Can Kahveci’ye olan ilgisini ilk olarak sarı kırmızılı takımın teknik direktörü Fatih Terim dile getirdi. Fatih Terim’in İrfan Can Kahveci’yi takımda görmek istediğini söylemesi üzerine sarı kırmızılı yönetim Medipol Başakşehir ile görüşmelere başladı.

Daha sonra Fenerbahçe’nin de bu futbolcuyla ilgilendiği medyaya yansıdı. Fenerbahçe’nin transfer girişimine ortak olması üzerine Galatasaray’ın ikinci başkanı Abdürrahim Albayrak, yaptıkları teklifi revize ederek Medipol Başakşehir ile bir kez daha görüşme gerçekleştirdi.

Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz ve sarı kırmızılı yönetim kurulu üyeleri, Medipol Başakşehir başkanı Göksel Gümüşdağ ile bir araya geldi ve 5.5 milyon euro + Linnes + bir sonraki satıştan yüzde 30 pay + şampiyonluk halinde 1 milyon euro bonus teklifinde bulundu.

Tranferin Fenerbahçe Cephesi

Galatasaray ile yapılan görüşmenin ardından Medipol Başakşehirli yöneticiler bu kez teklifini almak üzere Fenerbahçeli yöneticiler ile görüştü. Fenerbahçe’nin yaptığı teklif daha cazip gelince yöneticiler, İrfan Can Kahveci ile biraraya gelerek futblcunun görüşünü aldılar.

İrfan Can Kahveci ise transferde Medipol Başakşehir’in menfaatine göre areket edeceğini belirtti. Tranfer görüşmeleri esnasında bir Medipol Başakşehirli yönetici, İrfan Can Kahveci’yi Galatasaray’da Fatih terim, Fenerbahçe’de Ali Koç istiyor şeklinde çarpıcı bir açıklamada bulundu.

Fenerbahçe cephesinde ise transfer görüşmelerini önce sportif direktör Emre Belözoğlu, daha sonra aynı gün başkan Ali Koç yürüttü. Görüşmelerin sonunda İrfan Can Kahveci, 7 milyon Euro + bir sonraki satıştan yüzde 20 pay + şampiyonluk halinde 1 milyon euro bonus şeklindeki teklifle Fenerbahçe’ye transfer oldu.

Comments are closed.