İşte Derbi Sonrası Arda Turan’ın Cezası

iste derbi sonrasi arda turanin cezasi 3buyukler

6 Şubat Cumartesi günü oynanan Fenerbahçe – Galatasaray derbisi sonrasında taraflar birbirilerini çeşitli nedenler ile Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk etmişti.

Fenerbahçe, maç sonrası Galatasaray soyuna odasından yayınlanan bir videoda Galatasaraylı oyuncu Arda Turan’ın Fenerbahçe’ye ve oyuncularına ağır hakaret ve küfürler kullanması nedeni ile Arda Turan’ı Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk etmişti.

İşte Arda Turan’ın cezası belli oldu! Sarı kırmızılı ekibin oyuncusuna 2 resmi müsabakadan men cezası verirken aynı zamanda oyuncuya 13 bin lira para cezası da verdi. 

2 Maç Artı 13 Bin Lira

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, (PFDK) Galatasaraylı Arda Turan’a “hakaret” gerekçesi ile toplamda 2 maç men cezası verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun yaptığı açıklamaya göre Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun gerçekleştirdiği olağanüstü toplantısında sarı kırmızılı ekibin oyuncusuna 2 resmi müsabakadan men cezası verirken aynı zamanda oyuncuya 13 bin lira para cezası da verdi. 

PFDK Göz Açtırmıyor

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, 6 Şubat Cumartesi günü oynanan Fenerbahçe Galatasaray derbisinde yaşananlar hakkında A Spor’a konuştu. Nihat Özdemir bu tarz konularda ince eleyip sık dokuyacaklarını söyledi.

Fenerbahçe tribününde yer alan 150 sağlık çalışanının Galatasaray takımına maç esnasında küfür ve hakaretler sarf ettiği gerekçesi ile Galatasaray, Fenerbahçe’yi Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk etmişti.

Bu konu ile ilgili Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir Fenerbahçe – Galatasaray derbisinde tribünde tamamı Covid-19 aşısı yaptırmış 150 sağlık çalışanın bulunduğunu, bu uygulamanın derbiye özel deneme amaçlı yapılmış bir uygula olduğunu fakat maç sırasında yaşanan olumsuz olaylardan dolayı bir daha böyle bir şeyin tekrarlanmayacağını söyledi.

iste derbi sonrasi arda turanin cezasi 3buyukler 2

İnsanlara imkân tanındığını fakat stada geldiklerinde küfür ettiklerini söylerken bu davranışın ayıp olduğunu söyledi. Bundan sonra ise statta sadece kulüp ve devlet protokolündeki kişilerin yer alacağını belirtti.

Derbide yaşananlar ile ilgili ise ellerinde temsilci raporlarının bulunduğunu söyleyen Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, sorumluların pazartesi günü disiplin kuruluna sevk edileceğini söyledi.

İster kulüp olsun ister şahıs Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu olarak ceza vermekten asla çekinmeyeceklerini dile getirdi. Disiplin Kurulu’nun yetmediği noktalarda da savcılığa şikâyette bulunacaklarını ve 6222’den haklarında işlem yapılmasını talep edeceklerini söyledi.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …