İSTİKRAR ABİDESİ MEHMET TOPUZ

Posted by

Mehmet Topuz’un son ve en uzun zaman kalmış olduğu ekip Fenerbahçe’dir. Burada tam 7 yıl vazife aldı, toplam 153 defa sahaya inerek forma giyme şansı buldu.

Fenerbahçe’de 7 golü bulunuyor. Mehmet Topuz, 2016 senesinde etken futbol kariyerine son vermeye karar verdi. 1 Temmuz 2016 senesinde Fenerbahçe’den ayrılarak futbol hayatını noktaladı.

ESKİ OYUNCUYU TANIYALIM

Mehmet Topuz, 7 Eylül 1983 senesinde Yozgat’ta hayata gözlerini açtı. Futbol yaşantısına 1999 senesinde Kayseri Yolspor altyapısında süregelen Topuz, 2000 senesinde Kayseri Erciyesspor kadrosuna dahil olmuş ve Kayseri Erciyesspor ile ustalaşmış kontrat imzalamış ve 2000-2004 yılları içinde Kayseri Erciyesspor forması giymiştir.

Topuz, buradaki performansı ile millî takımlarda vazife almaya başlamıştır. Mehmet Topuz, 2004 senesinde Kayseri Erciyesspor forması ile 1. Lig’de şampiyonluk yaşamıştır.

Topuz, 2004 senesinde Kayseri Erciyesspor ile Kayserispor’un isim değişikliğine gitmesi üstüne, Süper Lig’de Kayserispor forması giyinmeye başlamıştır.

Bu dönemde Türkiye 21 yaş altı millî futbol ekibi forması giyinmeye de süregelen futbolcu, 2006-07 sezonunda UEFA Kupası’nda da savaşım etmiştir.

Bu dönemde Çek Cumhuriyeti ile meydana getirilen hususi maçta ilk defa Türkiye millî futbol ekibi forması giyen Mehmet Topuz, 2007 senesinde ise Kayserispor ekip kaptanlığına getirilmiştir.

Transferi yılan hikâyesine dönen Mehmet Topuz ilkin Beşiktaş forması giymiş, aileden Beşiktaş taraftarı olduğunu, hiçbir vakit Fenerbahçe’ye imza atmayacağını NTV Spor kadrosundan Hakan Gündoğar’a yapmış olduğu hususi açıklamada belirtmiş; sadece iki kulüp anlaşamamış ve oradan da Fenerbahçe’ye aktarma olmuştur.

FENERBAHÇE SERÜVENİ

Fenerbahçe’ye geldiği ilk sezonda memleketi Yozgat’ın plaka kodu olan 66 numaralı formayı giymiştir. Fenerbahçe’de ilk golünü Çaykur Rizespor’a karşı atmıştır. Fenerbahçe’deki ikinci sezonunda ise geldiği kulüp Kayserispor’un şehri olan Kayseri’nin plaka kodu olan 38 numaralı formayı giymiştir.

Ayrıca Mehmet Topuz, 2010-2011 sezonunda Fenerbahçe’nin 34 maçının hepsinde forma giyerek Türkiye liglerinde bir sezonda en çokça maça çıkma rekorunu bir sezonda 32 defa forma giyen Beşiktaş oyuncusu Bobô’dan almıştır.

Fenerbahçe tarafınca sözleşmesi uzatılmayan Mehmet Topuz, Haziran 2016’da özgür kalmıştır. Aldığı öteki teklifleri reddedip Kayserispor ‘da oynamak isteyen Topuz, kulüp başkanının telefonlarına çıkmaması üstüne 20 Nisan 2017’de futbol kariyerine nokta koyduğunu açıklamıştır.

Comments are closed.