Jason Denayer İçin Fenerbahçe Devrede

Posted by

Bir dönem Galatasaray’ın formasını giyen ve son olarak Lyon’dan ayrılıp bonservisi de elinde olan Jason Denayer için birden fazla Türk kulübünün adı geçiyor. Listeye son eklenen takım ise Fenerbahçe oldu.

Sarı lacivertli camia, sözleşmesindeki özel madde sebebiyle Koreli stoperi Kim Min-Jae’i Rennes’e göndermek üzere olan Fenerbahçe’nin alternatiflerinden birisinin de Jason Denayer olduğu iddia ediliyor.

Jason Denayer Kime Gidecek?

Galatasaray’da 2 farklı sezonda kiralık oynayan ve hem sempatik tavırları, hem atletizmi hem de bir stoper için hayli yüksek olan tekniği ile büyük beğeni toplayan Jason Denayer bir süredir İstanbul’a. Galatasaray’da kiralık oynadığı dönmede bonservisi Manchester City’de olan oyuncu henüz 21 yaşında Galatasaray’a gelmiş ve çok beğenilmişti.

Jason Denayer havaalanı

Ertesi sezon Galatasaray tarafından yeniden kiralanmak istenen oyuncu transferin son saatlerine kadar havaalanında haber beklemiş ve bu görüntüler çok konuşulmuş, Manchester’da bir aslan var söylemi ortaya çıkmıştı. O sezon oyuncusunun Türkiye’ye değil de İngiltere içerisinde bir takıma kiralık gitmesini isteyen Manchester City hocası Pepe Guardiola; oyuncunun Galatasaray’a gitmesine izin vermemiş ve Jason Denayer Sunderland’e kiralanmıştı.

Bir sonraki sezonda iki tarafın da istediği oldu ve Belçikalı stoper yine Galatasaray formasını kiralık olarak giydi. Sezonun sonunda Jason Denayer’i satmaya karar veren Manchester City’ye Fransa’nın önemli takımlarından Olimpik Lyon 10 milyon avro ödemiş ve Belçikalı stoperin bonservisini almıştı.

4 sezon boyunca Fransız kulübünün formasını başarıyla terleten ve hatta bazı maçlara kaptan olarak bile çıkan Jason Denayer, sözleşmesinin bitmesinin ardından bonservisini alarak takımından ayrıldı. Kişisel sosyal medya hesabından Türkiye’ye sehayet ettiğine dair bir hikaye paylaşan Jason Denayer o günden beri eski takımı Galatasaray‘a, Beşiktaş’a hatta Başakşehir’e yazılmış ama Fenerbahçe’nin adı pek geçmemişti.

Bonservisinin elinde olması sebebiyle yüksek ücret talep ettiği bu sebeple de henüz herhangi bir kulüple anlaşamadığı iddia edilen Jason Denayer için en avantajlı kulübün, eski takımı Galatasaray olduğu söyleniyordu. Ancak ani bir gelişme ile Koreli stoperi Kim Min-Jae’i kaybetmek üzere olan Fenerbahçe’nin de alternatif olarak Jason Denayer’i listeye aldığı iddia edilmekte.

Belçika Milli Takımının da Oyuncusu

27 yaşında olmasına rağmen çok erken yaşta profesyonel olarak düzenli oynamaya başlaması sebebiyle çok tecrübeli bir isim olan Belçikalı stoper henüz 20 yaşını doldurmadan İskoçya’nın Celtic takımının ilk 11 oyuncusu olmayı başarmış ve kiralık oynadığı kulüpte yılın futbolcusu seçilmişti.

Belçika milli takımının da formasını 35 kez giymiş olan oyuncu stoper, hem 2016 hem de 2020 Avrupa şampiyonalarında ülkesinin milli takımında yer almış ve iki turnuvada da forma şansı bulmuştu.

Comments are closed.