Jorge Jesus ile Fener Yükselişini Sürdürüyor

Posted by

Spor Toto Süper Lig’te 10. Haftaya girilirken 2 maç eksiği ile liderin 4 puan gerisinde olan Fener, UEFA Avrupa Lig’inde de 4 maçta aldığı 10 puanla liderliğinin sürdürüyor. Çıktı resmi maçlarda 33 gol atarak lige ve Avrupa’da bu konuda zirvede bulunuyor. Takımın en golcü oyuncusu ise Valencia olarak istatistiklere yansımakta.

Jorge Jesus Kanunları

Sarı-Lacivertli ekip ile çıktığı her karşılaşmada göze hoş gelen futbol oynatan Jorge Jesus aynı zamanda çıktığı karşılaşmalarda da bunu istatistiklere yansıtıyor. Avrupa’da ve Lig’te en çok gol atan takım olan Sarı Kanarya zaman zaman savunma ve kaleci anlamında eleştirilse de yediği golden bir fazla atarak taraftardan büyük destek almayı başarıyor.

Tecrübeli teknik adam sözleşme imzaladığından beri Futbol Şubesindeki tüm sorumluluğu ele aldı. Başkan Ali Koç tesislere ve antrenmanlara nadiren gittiği gözlemlenirken Jorge Jesus’un talimatlarının futbolcular ve personel üzerinede etkili olduğu görüldü.

Jorge Jesus’un Samandıra da adeta nefes aldırmıyor

Başarılı teknik adam çıktığı her maça farklı 11 ile başlasına rağmen oynanan oyun ve taktik diziliş hiç değişmiyor, oyuna giren ve çıkan oyuncular aynı disiplinle verilen emirleri yerine getirirken alınan sonuçlar bu matematiğin işlediğini gösteriyor.

Başarılı Hoca, Samandırada koyduğu kurallar ile hem disiplini sağlıyor hem de takım olma duygusunu aşılıyor. Portekizli teknik adam saat 9’dan sonra kimsenin antrenmana gelmesini istemiyor. Samandırada kendi kurallarını koyan Jorge Jesus 9’dan sonra gelen futbolculara Euro üzerinden ceza verip bu paraları ay sonunda kulüp çalışanlarına verdiğini görüldü. Böylece hem disiplin sağlanırken hem de personele motivasyon oluyor. Bir diğer kural ise ‘kilo’. Başarılı teknik adam futbolculara aldıkları kilo başına para cezası kesiyor. Portekizli teknik adam koyduğu bu kurallar ile takımın üzerinde söz sahibi olduğunu belirtirken aldığı sonuçlar ile şimdilik başarılı olduğu görülmekte.

Farklı antrenman metodlarına sahip olan Portekizli Teknik Adam, bol bol pozisyon çalıştırıyor. Taraftarın özlediği futbolu geri getirmek isteyen Teknik Adam antrenmanlarda farklı pozisyonlar çalıştırdığı görülürken, duran toplar, pozisyon varyasyonları ile takıma gol atma yollarını öğretiyor. Teknik ve taktik bilgilerini futbolculara anlatan ve her futbolcudan aynı verim ve özveriyi görmeyi hedefleyen teknik adam alınanbaşarılı sonuçlar ile bunu başardığı görülüyor. Oynattığı futbol ilehem taraftarın hem de futbol otoritelerinin beğenisini kazanan Portekizli Teknik Adam oyuncularından disiplinlerini korumalarını ve oynadıkları oyundan keyif almaları gerektiğini sık sık hatırlatıyor.

Sarı Lacivertliler başarılı hoca ile çıktığı 8 kig karşılaşmasında 25 gol attı. Bu kulvarda en yakın rakibi 10 maçta 21 gol atan Adana Demirspor olduğu görülmekte. Avrupada ise çıktığı 4 grup maçında 8 kez fileleri havalandıran Fener gruplarda en çok gol atan takım konumunda yer almakta.

Comments are closed.