Josef de Souza Sakatlık Yaşadı

Posted by

2022 23 futbol sezonu hazırlıklarına devam eden Beşiktaş’ın Brezilyalı defansif orta saha oyuncusu Josef de Sozua ne yazık ki şanssız bir şekilde sakatlandı.

Yapılan ilk tetkiklere göre Brezilyalı orta saha oyuncusunun en az iki, iki buçuk ay kadar sahalardan uzak kalacağı öğrenildi. Sakatlık haberi hem teknik heyette hem futbolcularda hem de taraftar nezdinde büyük bir üzüntü ve moral bozukluğuna neden oldu.

Josef de Souza

Beşiktaş Resmi Siteden Açıkladı

Jose de Souza ile ilgili resmi siteden açıklama yapan Kara Kartal üzücü haberi şu şekilde taraftarlarıyla paylaştı;

“Futbol A Takımımızın Avusturya kampında oyuncumuz Josef De Souza’nın, sağ dizinde ağrı hissetmesi üzerine yapılan MR görüntülemesinde sağ diz lateral menisküs yırtığı saptanmış ve konservatif tedaviye başlanmıştır.”

Geldiğinden beri hem tecrübesiyle, hem performansı ile sahada büyük güven ve Beşiktaş‘a büyük güç katan Brezilyalı starın bu sakatlığının ardından o bölgeye bir transfer yapılıp yapılmayacağı ise merak konusu. Cumhuriyet’in 100. yılı sebebiyle bu sene lig şampiyonluğu üç büyüklerin tamamı tarafından her zamankinden daha fazla önemseniyor. Ve Josef de Souza’nın eksikliği Beşiktaş’ın şampiyonluk mücadelesi için ciddi bir güç kaybına neden olacak.

İyileşme için verilen süre iki üç ay arası olsa da Josef de Souza’nın ilk yarı bitmeden takıma dönebilmesi beklenmiyor. Hal buyken o bölge için kiralama yöntemiyle bir çözüm arayışına girişilmesi gerektiğine dair fikirler de mevcut siyah beyazlı ekipte.

Josef de Souza Duygusal Bir Paylaşım Yaptı

Ülkemizde daha önce Fenerbahçe forması da giyen ve Beşiktaş’a transfer olmadan önce de adı Galatasaray ile anılan hatta Galatasaray ile görüştüğü de bilinen oyuncu bunlara rağmen sahadaki performansı ile kendisini Beşiktaş taraftarına kabul ettirmiş ve tribünlerin sevgilisi olmayı başarmıştı. Sakatlık haberinin ardından kişisel sosyal medya hesabından şu paylaşımı yayımladı Josef de Souza;

“Her savaşı kazanamayız ama kazanamamamız kaybettiğimiz anlamına da gelmez. Bu ameliyatı olmak zorunda kalmamak için çok savaştım ama maalesef bazen işler bizim kontrolümüzde olmuyor. Ancak her zaman başlangıçlar değil; sonlar önemlidir. Eminim ki bu sezonu her zaman olduğu gibi güçlü ve sağlam bir şekilde bitireceğim. Tekrar güçlü olmanın verdiği onurla yapmayı en çok sevdiğim şey olan futbol oynamaya devam edeceğim. Doktorlarımıza ve sağlık ekibimize ameliyat olmadan iyileşmem için gösterdikleri çaba için teşekkür ediyorum ama maalesef ameliyat olmak zorundayım. Artık önümüze bakma zamanı. Çok kısa süre içinde daha güçlü döneceğim!”

Paylaşım kısa sürede büyük bir etkileşim elde ederken Beşiktaş taraftarlarının paylaşımın altına yazdıkları destek mesajları da Brezilyalı orta sahaya bir anlamda moral oldu.

33 yaşındaki Brezilyalı orta saha Beşiktaş kulübüne 2020 21 futbol sezonunun devre arası transfer döneminde katılmış ve 2023 yazına kadar da sözleşme imzalamıştı.

Comments are closed.