Kanarya’da Altay Bayındır ve Osayi Samuel’e Ceza Maçın Hakemine

Posted by

Son dakika haberi Sarı Kanarya ekibinden geldi. Süper Lig 2021 – 2022 sezonunun 9. haftasında Bordo Mavili takıma konuk olan Fenerbahçe’de flaş bir gelişme yaşandı.

Medical Park Stadyumu’nda gerçekleşen karşılaşma Trabzonspor’un 3 – 1 üstünlüğü ile sona ermişti. Mücadele sona erince Sarı Lacivertli oyuncularından Osayi Samuel ve kaleci Altay Bayındır, hakeme karşı tepki gösterdi.

Gösterilen bu tepki, Çubuklu formalıların PFDK’ya sevk edilmesine neden oldu. Bilhassa Bright Osayi Samuel’in hakeme küfretmesi ağır bir ceza alacağının düşünülmesine neden oldu. İşte Kanarya’nın yoğun gündeminden son dakika gelişmeleri…

Başkan Ali Koç’a da Ceza

Fenerbahçe Kulübünün Başkanı Ali Koç da Trabzonspor mücadelesi sonrasında yaşananlar nedeni ile ceza almak ile karşı karşıya kaldı. Milli kaleci unvanına sahip Altay Bayındır, PFDK tarafından hakeme ettiği hakaret neticesinde 1 – 3 müsabaka ceza alacağa benziyor.

Başkan Ali Koç ise 21 ila 60 gün aralığında hak mahrumiyeti alabilir. Bright Osayi Samuel ise gösterdiği fazla tepki neticesinde en çok cezayı alma durumu ile karşı karşıya. Samuel, hakeme karşı hakaret etmenin yanı sıra, kişilik haklarına saldırı ve tükürükten 3 ila 7 maç arasında cezalandırılabilir.

Bright Osayi Samuel, Karadeniz devi ile oynanan maç sonrasında sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım ile de tepkileri üzerine çekmekten geri kalmadı.

23 yaşındaki Nijeryalı sporcu, kişisel hesabından Türk hakemleri b*k gibi ifadelerine yer vererek, hakemlerin keyfini kaçırdığını dile getirdi. Samuel, ‘Kişilik Haklarına Saldırı, Hakaret, Tehdit Ve Tükürme’ içerikli 41. madde ile PFDK’ya gönderildi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na Sevk Edildiler

Çubuklu formalılardan Bright Osayi Samuel ve Altay Bayındır, yeşil sahadaki davranışları nedeniyle, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile Başkan Vekili Erol Bilecik ise Trabzonspor mücadelesinden sonra yaptıkları açıklamalar neticesinde Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği tarafından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edildiler.

Sarı Lacivertlilerin başkanı Ali Koç, vekil Erol Bilecik ve kaleci Altay Bayındır Futbol Disiplin Talimatı’nda yer alan ‘Sportmenliğe Aykırı Hareket’ içerikli 36. madde gerekçe gösterilerek disipline yollandılar.

Comments are closed.