Kara Kartal’dan Müjdeli Haber Cenk Tosun Geri Dönecek

Posted by

Siyah Beyazlı kulüpten taraftarları sevindirecek müjdeli haber geldi. Kara Kartal’da geçen sezon yaşadığı talihsiz sakatlıklar neticesinde bir süredir maçlarda forma giyemeyen Cenk Tosun ile alakalı bu haber sporseverleri memnun etti.

Milli golcü, yakın bir zamanda yeşil sahalara geri dönebilecek. Aynı zamanda Beşiktaş, önümüzdeki ara transfer döneminde Cenk Tosun’u kadroya dahil etmek üzere çalışmalarda bulunacağını da ifade etti. İşte Kara Kartal’ın Cenk Tosun gündeminden merak edilen tüm ayrıntılar…

Cenk Tosun, 2020 – 2021 döneminde kiralık olarak oynadığı Siyah Beyazlı forma ile sakatlık geçirerek bir süredir yeşil sahalardan uzak kaldı. Deneyimli oyuncu, yeniden kadroya geri dönebilmek için gün sayıyordu.

Beşiktaş Kulübünün Başkanı Ahmet Nur Çebi de milli golcüyü sezon sonunda ya da devre arasında kadrosuna dahil etmek üzere çalışmaları başladığını belirtti.

2 Hafta Sonra İdmanlara Katılacak

Cenk Tosun, geçirdiği ağır sakatlık neticesinde uzun süre tedavi uyguladı ve ameliyatlar atlattı. İyileşme sürecine giren başarılı sporcu, özel antrenör eşliğinde çalışmalara başladı. Milli golcümüz 2 hafta sonra Everton’da arkadaşları ile birlikte idmanlara katılabilecek.

İngiliz ekibinin teknik direktörü Rafael Benitez, takımda forvet mevkiinde yaşanan sakatlıkların ardından başarılı golcülere ihtiyaç duyuyor. Cenk Tosun’un kasım ayında çalıştırıcısı Rafael Benitez gözetiminde oynanan maçlarda kadroda yer alacağı konuşulmaya başlandı.

Beşiktaş’ın İlgisinden Memnun

30 yaşındaki futbolcu yaptığı açıklamalarda Beşiktaş’ın ilgisinden son derece memnun olduğunu dile getirdi. Bununla birlikte Cenk Tosun, öncelikli hedefinin Everton ekibinde kadroya girmek olduğunu belirtti. Geçen sezon Siyah Beyazlı ekibe kiralanan Cenk Tosun Süper Lig’de toplam 3 maçta, Ziraat Türkiye Kupası’nda totalde 1 mücadelede forma giyebilmişti.

Yetenekli sporcu, Kara Kartal ekibi ile birlikte çıktığı Erzurum deplasmanında diz bölgesinden sakatlanarak sezona veda etmek durumund kaldı. Milli futbolcu, yeşil sahada mücadele ettiği 4 maçta tam 3 kez meşin yuvarlağı rakip takımın kalesi ile birleştirmişti.

Beşiktaş Kulübünün Başkanı Ahmet Nur Çebi, Cenk Tosun iyileştiği takdirde transfer etmek istediklerini ve bunun için çalışmalara başladığını söyledi.

Comments are closed.