KARTAL BEŞİKTAŞ’TA GÜNDEM ABOUBAKAR

Posted by

Süper Lig’in liderlik koltuğunda oturan Siyah Beyazlı ekip Beşiktaş’ta iç transfer çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Siyah Beyazlı ekip Beşiktaş’ın yönetiminin 1 sene daha opsiyonlu sözleşmeye sahip olan Kamerunlu golcü oyuncu Vincent Aboubakar’a yeni kontrat önermeye hazırlanıyor.

Siyah Beyazlı Beşiktaş idari ekibi, bir yandan Süper Lig’de şampiyonluk ipini göğüsleme konusunda herhangi bir planın sekteye uğramaması için çabalarken, bir yandan da iç transfer çalışmalarına ağırlık verip kadrosunda tutmayı planladığı futbolcular ile anlaşma yapmaya hazırlanıyor.

Lider ekibin jadrısybda tutmayı planladığı ilk isim ise golcü oyuncu Vincent Aboubakar. Siyah Beyazlı lider ekip ile 1 sezon daha opsiyonlu olarak kontratı bulunan Kamerunlu golcü oyuncu ile sözleşme yenileme çalışmalarına start verildi ve menajeri Pini Zahavi ile Beşiktaş kurmayları bir görüşme gerçekleştirdi.

MENAJER İLE ANLAŞMA SAĞLANACAK

Golcü oyuncunun menajeri ile yapılan görüşmeden çıkan sonuçta, menajerin oyuncunun alacağı garanti ücretin hiçbir koşulda 2 milyon euronun altında olmayacağını ve bunun kabul edilmeyeceğini iletmesi durumunda Siyah beyazlı ekip Beşiktaş’ın kurmayları oyuncuya 1 yıllık değil 3 yıllık bir sözleşme önerisi düşündüklerini ayrıca Kamerunlu golcünün Beşiktaş forması altında göstermiş olduğu başarıdan başka bir kulüpte ne bu denli başarıyı yakalayacağı ne de İstanbul’da olduğu kadar mutlu olamayacağının menajere iletildiği öğrenildi ve para için oyuncunun kariyeriyle oynamaması uyarısında bulunulduğu öğrenildi.

TARAFLAR MUTLU AYRILACAK

Tecrübeli futbolcu Vincent Aboubakar’ın formasını giymiş olduğu Siyah Beyazlı ekip Beşiktaş için paranın da önemli olduğunu ancak Siyah Beyazlı ekipte forma giymeye devam etmek istediğini Menajeri Pini Zahavi’ye ilettiği öğrenildi.

Kurmayların başkan Ahmet Nur Çebi’ye verdiği rapor doğrultusunda oyuncuya yapılacak teklifte ne siyah beyazlı ekip Beşiktaş’ı ne de Kamerunlu golcü oyuncuyu zor duruma sokacak bir sözleşmenin teklif edilmeyeceği öğrenildi.

Kamerunlu golcüye teklifin hazırlanmasının ardından son sözü Beşiktaş’ın başkanı Ahmet Nur Çebi söyleyecek ve Siyah Beyazlı ekip Beşiktaş’ın başkanının onay vermesi halinde Vincent Aboubakar’a 3 yıllık bir sözleşme önerilecek.

Golcü oyuncu içerisinde bulunduğumuz sezon itibariyle Siyah beyazlı ekip Beşiktaş forması altında 28 karşılaşmada boy gösterirken rakip fileleri 16 kez sarsma başarısı gösterdi.

Comments are closed.