Kayseri’de Yeşil Sahalara Yakışmayan Olay

yesil sahalara yakismayan olay 3buyukler 1

Süper Lig’in 16’ıncı haftasında Beşiktaş deplasmanda Kayserispor’u 0 – 2 mağlup etti. İlk 89 dakikasında gol sesi çıkmayan karşılaşmada, 89’uncu dakikada oluşan penaltı pozisyonu ile Beşiktaş katı Kayserispor savunmasının kilidini açtı.

Skora denge getirme çabası içindeki Kayserispor maçın son bölümlerinde savunmada ciddi zaaflar sergileyince siyah beyazlı ekip bunu affetmedi ve skor 0 – 2’ye geldi.

Yumruk Yumruğa Kavga

Son dakikalarda yaşanan gerginlik, goller ve kırmızı kart sonrası iki takımın camiası da gerildi. Beşiktaş cephesinden gelen açıklamaya göre, maçı protokol locasından izleyen Beşiktaş yönetim heyetinin locası iki kişi tarafından basıldı ve yumrukların havada uçuştuğu bir arbede yaşandı. İddiaya göre Beşiktaş locasını basan kişiler MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy ve onun kardeşiydi.

Futbol dünyasına yakışmayan olay hakkında Beşiktaş cephesinden gelen açıklamalar ise şu şekilde: Beşiktaş 2. Başkanı Adnan Dalgakıran “Burada çok vahim bir olay yaşadık. Son dakikadaki gerginlikten sonra, yöneticilerimizin locası, Türkiye Cumhuriyeti Milletvekili sıfatı taşıyan bir şahıs ve kardeşi tarafından basıldı, iki yöneticimiz yumruklandı.

Bu çok acı bir şey, burası patagonya değil. Biz kendilerinden davacı oluyoruz, o milletvekili ve kardeşinden. Kamera kayıtlarını istedik. Ülkenin parlamentosunda bu ülkenin insanlarını temsil eden insanlar loca basıp adam dövmeye kalkarsa, bu camia bunun hesabını sorar.” ifadelerini dile getirdi.

yesil sahalara yakismayan olay 3buyukler 2

Açıklama Savaşları

Beşiktaş cephesinden gelen “locamız basıldı” açıklamasına Kayserispor cephesinden yanıt gecikmedi. Kayserispor Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz “İlk ateşin çıkma yeri, Sergen hocanın yaptığı el hareketi. Sergen hoca buranın da ekmeğini yemiştir. Bazen dikkatli olmak gerekiyor. Bulunduğumuz konum itibarıyla gergin bir maç oynuyoruz. Türk kültüründe misafirin bir adabı olmalı. Maç içinde Beşiktaşlı yöneticiler sürekli bir bağırma, sürekli bir laf atma… Kulüp yöneticilerinin olgun olması gerekiyor.

Biz olgun davrandık Kayserisporlu yöneticiler olarak. İstenmeyen olayları ateşlediler. İnatlarını sürdürdüler. Maalesef büyük bir gerginlik yaşandı. Ben saldırıyı görmedim. Eğer bir saldırı varsa ortaya çıkacak. Milletvekilimiz koridordaydı, bir yakınlaşma yoktu. Öyle bir şey olduğunu iddia ediyorlar ama ne olduğu belli değil. Ortaya çıkar.” sözleri ile olayların fitilini Sergen Yalçın’ın başlattığını iddia etti.

Açıklama savaşları devam ederken, Beşiktaş cephesinden tatsız olaylara ilişkin bir açıklamada kulübün resmi internet sitesinden yayınlandı.

yesil sahalara yakismayan olay 3buyukler 1 1

Bu açıklamada “Futbol Takımımızın Süper Lig’in 16. haftasında Hes Kablo Kayserispor ile oynadığı müsabakayı izlemek üzere Bş. Bld. Kadir Has Stadyumu’nda bulunan Yönetim Kurulu Üyelerimize, karşılaşmayı takip ettikleri locada saldırıda bulunan kişileri şiddetle kınıyoruz.

Saldırıyı gerçekleştirenlerin ne Kayseri şehrimizi ne de Kayserispor camiasını temsil etmediklerini biliyor, futbolun güzelliğine gölge düşüren bu tür olayların bir daha asla yaşanmamasını temenni ediyoruz.

Yönetim Kurulu Üyelerimize yapılan saldırıdan en az bizim kadar üzüntü duyduğuna yürekten inandığımız Kayserispor Camiasının Başkanı Sayın Berna Gözbaşı, Başkanımız Sayın Ahmet Nur Çebi’yi telefonla arayarak üzüntülerini ifade etmiştir. Kulübümüz, Yönetim Kurulu Üyelerimize saldırıda bulunan kişiler hakkında hukuki süreç başlatacak ve sürecin sonuna kadar takipçisi olacaktır.

Söz konusu “loca basılma olayında” birinci dereceden itham edilen MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy iddiaları “Beşiktaş yöneticisi Adnan Dalgakıran yalan söylüyor. Onlar bizim bulunduğumuz gruba doğru küfür ettiler. Biz de etmeyin dedik. Orada bir kargaşa çıktı. Benim hiç kimseye şahsi olarak müdahalem olmadı ama terbiyesizlik yapan kendileri. Bizim Beşiktaş Kulübüyle bir sıkıntımız olmaz, olamaz. Ama ortada yalan söyleyen bir yönetici var. Hakem hataları çok bariz. MHK’nin buna dikkat etmesi gerekiyor. Biz Kayserispor’un her zaman yanındayız ve olmaya da devam edeceğiz.” sözleri ile yalandı.

Kamu oyunun yakından takip ettiği olayların ne şekilde sonuçlanacağını ise tam bir merak konusu olarak kalmaya devam ediyor.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …