KAYSERİSPOR BEŞİKTAŞ MAÇINDA LOCAYA BASKIN

3buyukler kayserispor besiktas macinda locaya baskin 2

Dün Süper Lig’in 16. haftasında Kayserispor – Beşiktaş maçı sakin bir şekilde devam ederken maçın son dakikalarında Beşiktaş yetkililerinin olduğu loca basıldı. Gündeme bomba etkisi gibi düşen bu olay her iki tarafın açıklamaları ile kaynıyor. Ortada hala kanıtlanmış ya da kesin bir şey olmasa da olay yargıya intikal edecek gibi duruyor.

HER İKİ TARAFTAN DA AÇIKLAMALAR ART ARDA GELDİ

İlk açıklama olayı yaşayan taraf Beşiktaş’tan geldi. Beşiktaş dün deplasmanda oynadığı Kayserispor karşılaşmasından galip bir şekilde ayrıldı ve 3 puanını hanesine ekledi. Aldığı bu 3 puanla birlikte 31 puana ulaştı ve artık Süper Lig lideri Beşiktaş.

2-0 Beşiktaş’ın üstünlüğü ile biten maçta locada gergin anlar yaşandı. Beşiktaş yönetiminden Adnan Dalgakıran bir milletvekilinin kendi localarını basıp fiziksel şiddete maruz kaldıklarını söylerken diğer taraftan maçı statta izleyen MHP’li milletvekili Baki Ersoy böyle bir şeyin gerçekleşmediğini söyledi.

3buyukler kayserispor besiktas macinda locaya baskin

İşte o açıklamalar;

Ahmet Dalgakıran maç sonrasında olayın sıcağı sıcağına açıklamalarda bulundu; “Burada çok vahim bir olay yaşadık, son dakikalardaki gerginlikten sonra yöneticilerimizin locası Türkiye Cumhuriyeti milletvekili sıfatını taşıyan bir şahıs ve kardeşi tarafından basıldı. İki yöneticimiz yumruklandı. Burası Patagonya değil. Milletvekili ve kardeşinden şikayetçiyiz. Bu efendiliğin sıkıntılarını çeksek de böyle devam etmeye kararlıyız. Ancak bu tür saldırılarda bulunanlar, mutlak cezalandırılmalı. Kayserisporlu yöneticilere de çok teşekkür ediyoruz. Bizi gayet iyi ağırladılar. Konunun onlarla hiç ilgisi yok.”  dedi.

Ahmet Dalgakıran’ın açıklamalarına karşılık Baki Ersoy‘dan da açıklama çok gecikmedi. Olayı tamamen Dalgakıran’ın söylediği gibi olmadığını ifade eden Milletvekili Baki Ersoy sözlerine şöyle devam etti;

“Maçı her zaman olduğu gibi kendi locamızda izledik. Maç sonrasında Beşiktaş’ın bazı yöneticileri, Kayseri localarına doğru geldi. Orada kargaşa çıkınca, “Siz İstanbula gelmeyecek misiniz?” dediler. Biz de “geleceğiz ama burası da Kayseri” şeklinde yanıt verdik. Ardından içlerinden biri küfür etti. Sonra da istenmeyen olaylar yaşandı. Ben Türkiye’de hemen her stada gittim. Böyle bir olay yaşamadım. Maç boyu zaten hoş olmayan şekilde davrandılar. İlk gol sonrası Sergen Hocanın el hareketi hiç hoş değildi. Beşiktaş saygın bir camia. Her şeyden önce Genel Başkanımızın camiası.” diyerek açıklamasını tamamladı.

3buyukler kayserispor besiktas macinda locaya baskin 3

KİM HAKLI?

Kayserispor – Beşiktaş maçının son dakikalarında yaşanan olay hakkında hala tam bir açıklama ve kesinlik kazanmış bir şey olmasa da tarafların açıklamaları ve olay hakkındaki yorumları bu şekilde. Sonucun takipçisi olacağının altını çizen Beşiktaş kendi haklılığını kanıtlayabilecek mi ve süreç nasıl ilerleyecek biz de sizler gibi merak ediyoruz.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …