Kerem Aktürkoğlu 2026 Yılına Kadar Galatasaray Forması Giyecek

Posted by

Sarı kırmızılı takım; bu sezon hem ligde hem de UEFA Avrupa Ligi’nde mücadele ediyor. Galatasaray’ın ligdeki durumunun pek parlak olmadığını söyleyebiliriz. 14 maçta yalnızca 22 puan toplayabilen sarı kırmızılı takım; lider Trabzonspor’dan 14 puan fark yedi. Buna ek olarak, ligde sekizinci sırada yer alıyor. Galatasaray; ligin 15. haftasında kendi sahasında Altay’ı konuk edecek.

Sarı kırmızılı takımda sezonun parlayan isminin Kerem Aktürkoğlu olduğunu söyleyebiliriz. Sezon başından bu yana neredeyse tüm maçlarda forma giyen 1998 doğumlu genç futbolcunun olmadığı maçlarda Galatasaray’ın zorlandığı aşikar! 2020 – 2021 sezonunun başında Galatasaray’a katılan Aktürkoğlu; kendisini kısa sürede kabul ettirdi.

Gösterdiği performansla milli takıma yükseldi. Hatta, Türkiye’nin Euro 2020 kadrosunda da yer aldı. 23 yaşındaki futbolcunun performansı Avrupa kulüplerinin de dikkatini çekti. Bu noktada, Galatasaray’ın Kerem Aktürkoğlu’nun sözleşmesini uzatması bekleniyordu.

Genç Futbolcu Sözleşme Uzattığı İçin Bir Hayli Mutlu

Kerem Aktürkoğlu’nun sözleşmesi; 2025 – 2026 sezonunun sonuna kadar uzatıldı. Buna ek olarak, oyuncunun yıllık ücretinde de iyileştirme yapıldı. Kerem’in yıllık 7 milyon TL alacağı ifade ediliyor. Ayrıca, oyuncunun maaşı performansına göre artabilir. Bunun yanı sıra, oyuncunun sözleşmesinde herhangi bir serbest kalma maddesi bulunmuyor.

Kerem Aktürkoğlu; Galatasaray ile sözleşme uzattığı için çok mutlu olduğunu dile getirdi. Hakkında yapılan spekülasyonlardan etkilenmediğini dile getiren Aktürkoğlu; uzun yıllar Galatasaray’da top koşturmak istediğini söylerken Fatih Terim’e de teşekkür etti. Hocasının en başından beri kendisine güvenmesinin önemli olduğunu sözlerine ekledi.

Kerem Aktürkoğlu; uzun yıllar boyunca Galatasaray’da top koşturmak istediğini ve sarı kırmızılı forma ile çok sayıda şampiyonluk yaşamayı hayal ettiğini de dile getirdi.

Haziran ayından bu yana Galatasaray başkanı olarak görev yapan Burak Elmas; gösterdiği performansla dikkat çeken Kerem Aktürkoğlu’nun sözleşmesini yenileme konusunda kararlı olduklarını dile getirmişti.

Kerem Aktürkoğlu Bu Sezon Ne Yaptı?

21 Ekim 1998 tarihinde Kocaeli’de dünyaya gelen Kerem Aktürkoğlu; 2 Eylül 2020 tarihinde 24 Erzincanspor’dan Galatasaray’a transfer oldu. Sarı kırmızılı takım; Kerem için eski kulübüne herhangi bir bonservis bedeli ödemedi.

1998’li oyuncu; bu sezon Süper Lig’de 14 maçta 983 dakika süre aldı. Üç gol atıp bir asist yaparak beklentileri karşıladı. Bilhassa Fenerbahçe’ye gol atarak gerçek Galatasaraylı olduğunu ispat etti. Bunun yanı sıra, UEFA Avrupa Ligi’nde 5 maçta 362 dakika süre aldı. Bu maçlarda da bir gol atıp bir asist yaparak öne çıktı.

Avrupa Ligi eleme maçlarında ise 4 maçta 278 dakika süre aldı. İki gol atıp üç asist yaparak kalitesini ortaya koydu. Sonuç olarak, Kerem Aktürkoğlu; bu sezon toplam 25 maçta forma şansı buldu. Altı gol atıp beş asist yaparak yeni sözleşmeyi ne kadar hak ettiğini herkese gösterdi.

Comments are closed.