Kerem Aktürkoğlu Avrupa Yolcusu

Posted by

Galatasaray’da son günlerin en önemli gündem maddesi Kerem Aktürkoğlu! 23 yaşındaki oyuncu; sezon başından bu yana hem ligdeki hem de Avrupa’daki maçlarda takımın değişmez ismi olmayı başardı. Kısa sürede büyük bir çıkış gösteren oyuncunun maaşını arttırmak isteyen Galatasaray yönetimi; aynı zamanda oyuncunun sözleşmesini uzatmayı da düşünüyor.

Kerem Aktürkoğlu; Türkiye’nin Euro 2020 kadrosunda da kendisine yer bulmuştu. Bu turnuvada süre alamayan genç oyuncu; milli takımın yeni hocası Stefan Kuntz’un değişmez ismi olacak gibi duruyor. Norveç ile oynanan maça ilk 11’de başlayan Kerem; mili takımın tek golünü atmayı başardı. Kerem’i çok sayıda Avrupa kulübü takip ediyor. Bilhassa Fransız kulüplerinin oyuncu için bir hayli istekli olduğu biliniyor.

Olimpik Lyon Kerem Aktürkoğlu’nun Peşinde

Birkaç sezon önce üçüncü ligde oynayan Kerem Aktürkoğlu; şu anda hem Galatasaray’ın hem de milli takımın önemli oyuncuları arasında yer alıyor. Gençlere verdiği önem ile bilinen Fransa’nın Olimpik Lyon kulübü; Kerem’in performansını takip ediyor. Hatta, Lyon scout ekibinin Türkiye’nin Norveç ile oynadığı maçta Kerem’i bizzat izlediği ifade ediliyor. Oyuncunun bu maçtaki performansını beğenen Lyon yetkilileri; Kerem hakkında olumlu rapor verdi. Lyon; en kısa sürede Galatasaray’a teklif yapacak.

Olimpik Lyon; Kerem Aktürkoğlu için Galatasaray 8-10 milyon Euro arasında bir teklif yapmayı planlıyor. Galatasaray ise oyuncu için 15 milyon Euro talep ediyor. Ara transfer döneminde Galatasaray ile Lyon arasında yapılacak görüşmelerin sonucu merakla bekleniyor.

Galatasaray’ın Kerem konusunda farklı bir planı daha mevcut! Sarı kırmızılı takım; ilk etapta oyuncunun sözleşmesini uzatmayı düşünüyor. Hatta, sözleşmeye 15 milyon Euro’ya serbest kalır maddesi konulacak. Bunun yanı sıra, maaşı takım ortalamasının bir hayli altında olan oyuncuya ciddi bir zam yapılacak. Marcao ile kavgasından dolayı morali bozulan Kerem’in gönlü alınmaya çalışılacak.

Kerem Aktürkoğlu’nun Galatasaray Performansı Nasıl?

21 Ekim 1998 tarihinde Kocaeli’de dünyaya gelen Kerem Aktürkoğlu; 1.73 boyundadır. Hem sağ hem de sol kanatta forma giyebilen bir isimdir. Milli takım formasını beş defa giymiştir. Milli formayla bir golü vardır. Futbola Gölcükspor altyapısında başlamıştır. 2014 – 2015 sezonunda Başakşehir altyapısına transfer olmuştur. Kerem Aktürkoğlu; uzun süre alt liglerde oynayarak performansıyla adından söz ettirmiştir.

  • 2016 – 2017 sezonunda Bodrumspor’da 28 maça çıkıp dört gol atmıştır.
  • 2018 – 2019 sezonunda Karacabey Belediyespor’da 35 maçta 2 bin 529 dakika süre almıştır. Üç gol atıp iki asist yaparak adından söz ettirmiştir.
  • 2019 – 2020 sezonunda asıl çıkışını gerçekleştirmiştir. 24 Erzincanspor’da 34 maçta 2 bin 845 dakika süre almıştır. Bu maçlarda 20 gol atıp bir asist yaparak kendisini göstermiştir.

Kerem Aktürkoğlu; 2020 – 2021 sezonunun başında Galatasaray’a transfer oldu. Geçtiğimiz sezon 29 maçta altı gol atıp üç asist yaptı. Bu sezon ise 16 maçta üç gol atıp üç asist yaparak takımının en istikrarlı isimlerinden birisi olmayı başardı.

Comments are closed.