Kerem Aktürkoğlu’ndan Düşük Performans Marcao’nun Tokadı

Posted by

Sarı Kırmızılı sporculardan Kerem Aktürkoğlu, yeşil sahada performans düşüklüğü yaşıyor. Teknik direktör Fatih Terim’in de farkında olduğu bu düşüş, genç yeteneğin GZT Giresunspor karşılaşmasında Marcao’dan tokat yemesinin ardından gerçekleşti.

Meydana gelen kötü grafikler, 22 yaşındaki sporcunun Giresunspor mücadelesi sonrasında yalnızca 1 kez fileleri havalandırdığını ve buna karşılık hiç asist üretemediğini ortaya koydu. İşte Kerem Aktürkoğlu’nun son zamanlardaki performansına dair merak edilen detaylar…

6 Maçta 5 Kez Fileleri Havalandırmıştı

Kerem Aktürkoğlu, Marcao ile arasındaki gerginlik yaşanmadan önce 6 Avrupa müsabakasında forma giydi. Deneyimli sporcu, 2 kez meşin yuvarlağı kale ile buluşturup 3 tane de asiste imza atmıştı. Ancak Marcao olayının ardından Kerem’de gözle görülür bir şekilde performans düşüklüğü yaşandı.

Genç yeteneğin yeşil sahada yaşadığı bu hadisenin psikolojik etkilerini hala atlatamadığı iddia edildi. Aslan ekibi, Süper Lig’deki son 3 mücadelesinde galibiyet elde ederek şampiyonluğa yükselmeyi amaçlıyor.

Ancak Kerem Aktürkoğlu’nun düşük performansı takımı da etkiliyor. GZT Giresunspor karşılaşmasından sonra 10 maçta mücadele eden Kerem, yalnızca 1 kez fileleri havalandırabildi ve hiç asist üretemedi.

Cimbom’un teknik adamı Fatih Terim de bu durumun farkında ve Kerem Aktürkoğlu’nun eski başarılı günlerine geri dönmesini hedefliyor. Son olarak Galatasaray – İttihak Holding Konyaspor karşılaşmasında oynayan Kerem, yine çizdiği düşük grafikler ile beklenen etkiyi yaratamamıştı. Taraftarlar da eski Kerem’i özlüyor.

Marcao Kerem’den Defalarca Özür Diledi

Kerem Aktürkoğlu’nun Süper Lig 2021 -2022 sezonunun ilk haftasında oynanan GZT Giresunspor maçında Marcao’dan tokat yediği öne sürülmüştü. Yaptığı hareket ile Aslan ekibinin hocası Fatih Terim’in gözünden düşen Marcao hatasını anlayarak takım arkadaşından özür diledi.

Marcao yaptığı açıklamalarda, Kerem başta olmak üzere herkesten özür dilediğini ifade ederken yeşil sahada asla yapılmaması gereken bir davranışı gerçekleştirdiğinin farkında olduğunu vurguladı. Tüm Sarı Kırmızılı sporculardan af dileyen deneyimli futbolcu, yüzde yüz suçlu olduğunu kabul etti.

Süper Lig’in 4. haftasında Cimbom’un Trabzonspor maçı için gerçekleştirdiği antrenmanlardan Marcao ve Kerem sarılarak aralarındaki buzları eritti.

Comments are closed.