Kulüplere Yeni Destek: Taraftar Tokenlar

Posted by

Kripto para piyasasının hem dünyada hem de Türkiye’de gelişmesiyle yeni güncellemeler de yaşanıyor. Dünyadaki ve Türkiye’deki bütün büyük takımlar artık kendi fan tokenları çıkartmaya başladı. Bu yazımızın içeriğinde fan tokenların neden ve nasıl alınabileceğine yönelik bilgileri bulabilirsiniz.

Spor kulüplerinin fan token çıkartarak elde etmek istediği ilk amaç kesinlikle yeni bir gelir kaynağı oluşturmak. Alınan fan token sayesinde taraftarların tuttukları takım gelir elde ederken taraftarlar da o fan tokenların değerlenmesi ile birlikte kazanç sağlayabiliyor. Karşılıklı olarak kazanç-kazanç durumunun olduğu fan token piyasasını futbolseverlerin ilgisi günden güne artıyor.

Ayrıca taraftarlar aldıkları fan tokenlar sayesinde kulüpler taraflara ekstra avantajlar da sunuyor. Bazı dünya kulüpleri fan token sahibi taraftarlara özel anketler hazırlayıp tasarımlarını bu anket sonuçlarına göre yapıyor. Ayrıca fan token sahibi bazı taraftarların da maç takvimine göre kulüplerin VIP davetlisi olabiliyor.

Dünyadan Örnekler

Her ne kadar kripto piyasasındaki fiyatları çok değişkenlik gösterse de dünyadan örneklerle fan tokenlar gün geçtikçe daha da ilgi çekmeye başladı. Barcelona, PSG, Manchester City, Atletico Madrid, Juventus ve Milan gibi dünya devi takımların hepsinin fan tokenları bulunuyor.

Piyasaya sürüldükleri ilk gün ile karşılaştırıldıklarında neredeyse bütün fan tokenların taraftarlara kar da sağladığı görülüyor. Şu ana kadarki istatistiklere göre satışa çıktığı ilk güne göre en çok değerlenen fan token Manchester City ve Barcelona oldu.

Her takım kendi özel anlaşmalarını yaparak taraftar token çıkartmaya müsait bir ortama sahip. Farklı farklı anlaşmalardan dolayı takımların taraftar tokenları da farklı farklı sitelerde veya piyasalarda satışa sunulabilir.

Gün geçtikçe farklı taraftar tokenlarının da piyasaya çıktığı bu günlerde Türkiye’deki büyük kulüpler de bu gelir kaynağından geri kalmamak için kendi fan token anlaşmalarını yaparak piyasaya taraftar token sürüyor. Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor’un başta geldiği Türkiye taraftar tokenlarının detayları da haberimizin içeriğinde bulunuyor.

Türkiye Fan Token Piyasası

Türkiye’den birçok takım kripto para piyasasına ilgi gösteriyor. Bu piyasanın ülkemizde hacmini günden güne arttırması ile birlikte büyük takımların hepsi fan token çıkartmış durumda.

Türkiye’de şu anda Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzonspor, Eskişehirspor, Başakşehir, Denizlispor, Karşıyaka, Kocaelispor, Fatih Karagümrük ve Bursaspor gibi başta gelen takımların taraftar tokenları satışta bulunuyor.

Galatasaray ve Fenerbahçe taraftar tokenlarının en çok alınıp satıldığı piyasada taraftarlar da büyük kazanç sağlama şansı elde ediyor. Hem Galatasaray hem de Fenerbahçe’nin tokenları piyasaya çıktıkları güne göre çok daha değerlenmiş durumda bulunuyor.

Türkiye’de taraftar tokenların satışı Paribu aracılığı ile oluyor. Galatasaray ve Fenerbahçe tokenları başta olmak üzere birçok farklı token bu site aracılığı ile futbolseverlere ulaştırılıyor. Futbolseverler dışında gelir elde etmek isteyen bazı yatırımcıların da bu tokenlara ilgi gösterdiği biliniyor.

Comments are closed.