MANDZUKİC’TE MUTLU SON YAKIN

mandzukicte mutlu sona yakin 3buyukler

Süper Lig’in Siyah Beyazlı ekibi Beşiktaş’ın Teknik Direktörü Sergen Yalçın, 6-0 skorla galibiyete uzandıkları Rizespor karşılaşmasının ardından yaptığı açıklamayla Mario Mandzukic’i takımda görmek istediğini net bir şekilde belli etmişti.

Uzun bir müddet futbolcuyla görüşmelerine devam eden Süper Lig’in Siyah Beyazlı ekibi Beşiktaş’ın, transferde imzaya yakın olduğu öğrenildi. 

BEŞİKTAŞ’IN ÖNERİSİNİ KABUL ETTİ

Temmuz ayından itibaren kulüpsüz olarak bulunan ve EURO 2020’de forma giymek için sahalara çıkmak isteyen Hırvat golcünün, Siyah Beyazlılar’ın 6 ay periyot önerisiyle yaptığı 1 milyon euro değerindeki öneriyi kabul ettiği öğrenildi.

34 yaşında olan deneyimli forvetin ayrıca, kontratının uzatılmasıyla ilgili meselede ise tüm maddeleri de kabul ettiği belirtildi.

Mandzukic’in sözleşmesinin uzatılıp uzatılmaması, deneyimli santraforun çıktığı karşılaşma sayısı ve çizdiği form grafiğine göre şekillenecek.

Hırvat süperstarın, Beşiktaş’a katılabilmesi için arada ancak küçük pürüzler kaldı. Öte taraftan Mandzukic’i, Sergen Yalçın’ın da oldukça istediği bilgisine ulaşıldı.

Vincent Aboubakar ve Rached Ghezzal şeklinde isimlere haiz olan deneyimli teknik adam, Mandzukic’in transferini, şampiyonluğa gidecek en büyük adım olarak değerlendiriyor. 

1.5 YILLIK KONTRAT VE 6 MİLYON İSTEMİŞTİ

Süper Lig’in Siyah Beyazlı ekibi Beşiktaş’ın transferdeki en büyük hedefi olan deneyimli hırvat forvet Mario Mandzukic’in siyah beyazlı kulüpten beklediği sözleşme ortaya çıkmıştı. Hırvat forvet, Beşiktaş’tan 1.5 sene kontrat ve 6 milyon Euro istemişti.

Siyah beyazlılar star futbolcuyu dönem içinde ekibine katmak istiyor. Beşiktaş, Mandzukic’e bu sürem sonuna kadar kontrat ve 1 milyon euro öneri verdi. Hırvat futbolcu, ise 1 buçuk senelik sözleşme ve toplam 6 milyon euro istemişti.

Mandzukic hali hazırda  bir kulüpte forma giymiyor.  Bu nedenle 34 yaşındaki yıldız futbolcu ile yapılan görüşmelerde bonservis bedeli gibi bir engelin olmayacağı vurgulandı. Beşiktaş yönetimi ise ekip içerisindeki maaş dengesini bozmak istemiyor.

mandzukicte mutlu sona yakin 3buyukler 2

Mario Mandzukic, siyah beyazlı takımın şartlarını kabul etmesi halinde geçirme gerçekleşecek. Aksi taktirde Beşiktaş yönetimi transferden vazgeçecek.

Süper Lig’in Siyah Beyazlı ekibi Beşiktaş’ın Teknik Direktörü Sergen Yalçın, 6-0 skorla galibiyete uzandıkları Rizespor karşılaşmasının ardından yaptığı açıklamayla Mario Mandzukic’i takımda görmek istediğini net bir şekilde belli etmişti. Beşiktaş’ın Mandzukic transferinde mutlu sona ulaşıp ulaşılamayacağı gelecek günlerde bel

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …