Derbi

Mehmet Demirkol’dan Fenerbahçe İlk 11 Kadrosuna Eleştiri Geldi

Posted by

Süper Lig’in 23’üncü haftasında karşı karşıya gelen Fenerbahçe ve Galatasaray ekiplerinin kıran kırana geçen derbi mücadelesi, spor gündemine de bomba gibi düştü. Konuya ilişkin açıklamalar ise spor yorumcusu Mehmet Demirkol’dan geldi.

Süper Lig’de 23’üncü hafta müsabakası için Kadıköy’de karşı karşıya gelen Fenerbahçe ve Galatasaray ekiplerinin nefes kesen derbi oyunu, tüm spor dünyasının gündemine oturan konuların başında geldi. 20 yılın ardından sarı lacivertli ekibi kendi evinde 3-1 skorla yenilgiye uğratan sarı kırmızılılar, galibiyetin ardından büyük bir sevinç yaşadı.

Ligdeki Her Takım O Kadroyu Yenerdi

Spor dünyasının çok fazla konuştuğu derbi mücadelesine gelen değerlendirmeler arasında ise, çarpıcı iddiaların yer aldığı Mehmet Demirkol yorumu yer aldı. Spor eleştirmeni, yaşanan büyük yenilginin ardından derbide yer alan Fenerbahçe ilk 11 kadrosu ile ilgili çarpıcı iddialarda bulundu.

Ersun Yanal’ın sahaya çıkarttığı ekibi eleştiren Demirkol, ligin tüm takımlarının bu kadroyu zaten yenebileceğinin de altını çizdi. Uzun süredir futbol oynamayan Tolgay Arslan’ın da kadroda yer almasını eleştiren Demirkol, Gustavo yerine Arslan’ın tercih edilmesinin ardından zaten kaybedenin sarı lacivertliler olacağını düşündüğünü ekledi.

Nefes kesen mücadelede 20 senelik yükün sarı kırmızılı takımın omuzlarına çöktüğünü de belirten eleştirmen, “Dün sadece 20 yılı değil, 6-0’ı da temizleyebilirlerdi. Onun farkına varamadılar onlar da” ifadelerini kullandı.

Comments are closed.