Mesut Özil Anlaşmasında Yeni Gelişme

Posted by

Son günlerde Fenerbahçe’nin gündeminde olan tek bir isim var Mesut Özil! Özil transferinde son nokta olduklarını ve sadece imzaların atılmasını beklediklerini belirtmişti.

Mesut Özil’in menajeri kafa karıştırdı. Transfer haberleri ilk çıktığında da Mesut Özil kendisinin Amerika’da oynamak istediğini belirtmişti. Oyuncunun menajeri bir kez daha gündeme Amerika transferini getirdi.

Mesut Özil Transferi Hayal Oluyor

Sarı lacivertli takım ile anlaşma sağladıkları iddia edilen Mesut Özil’in menajeri Erkut Söğüt, yıldız oyuncuyu Amerika’ya transfer etmek istediğini belirtti.

Fenerbahçe’nin bir süredir ilgilendiği ve transferi için anlaşıldığı iddia edilen dünyaca ünlü futbolcunun menajeri pürüz çıkarıyor.

Amerika MLS takımlarından biri olan DC United’ın ciddi bir talip olduğunu ve futbolcunun bu kulüp ile görüşmeler yaptığı belirten Erkan Söğüt Mesut Özil’in DC United ile sözleşme imzalama durumunda yüklü bir menajerlik ücreti alacak.

Aynı zamanda Mesut Özil’in kendi giyim firması olan M10’un buradaki Pazar payından gelir elde edecek olan Erkan Söğüt bunları sebep olarak göstererek yıldız oyuncunun Fenerbahçe transferine sıcak bakmadığını belirtti. Mesut Özil’in başka takımlarla da görüştünü belirtti.

Mesut Özil’in menajeri Erkan Söğüt, konu ile ilgili ESPN’e yaptığı açıklamada Mesut’un sözleşmesinin bitmesine daha 6 ay olduğunu ve bu süreçte herhangi bir kulüp ile anlaşmadığını belirtti.

Mesut Özil’in önceliğinin ise takımda kalmak olduğunu fakat ayrılmak isterse de öncelikle Arsenal ile anlaşılması gerektiğini belirtti.

Çeşitli opsiyonları değerlendiren yıldız futbolcu, önümüzde 10 gün içerisinde kararını vereceği ve ne yapacağının netleşeceği belirtildi.

Fenerbahçe Ücrette Zorluk Çekiyor

Mesut Özil, İngiliz ekibi olan Arsenal’den haftalık olarak 350 bin pound kazandığından dolayı birçok takım kendisinin transfer ücretini karşılayamazken yıldız futbolcunun durumu netleşmiyor. DC United’ın is buna yakın bir ücreti ödemeye hazır olduğu biliniyor.

Sarı lacivertli takım ise oyuncuya yıllık 5 milyon euro maaş ödeyecek. Sarı lacivertli takım yıldız futbolcunun ücreti konusunda zorluk yaşıyor.

Puma markasının transfer sponsoru olduğu ve Mesut Özil’in ücret konusunda fedakârlık yapacağı gibi çeşitli haberler daha önce çıkmış olsa da Mesut Özil transferinin zora girdiği görülüyor.

Comments are closed.