Mesut Özil Fenerbahçe’de Mi

Posted by

İtalyan basınında yapılan haberlere göre Juve, dünyaca ünlü Türk asıllı Alman futbolcunun transfer girişimi yapmama kararı aldığını açıkladı.

Mesut Özil ile ciddi bir şekilde ilgilenen tek kulüp olarak Fenerbahçe kaldı. Bu haber sarı lacivertli takım için adeta müjde oldu.

İngiliz ekibinin kiralık göndereceği Mesut’un maaşının büyük bir bölümünü ödeyeceğini açıklayan sarı lacivertli takımda neşeli bir hava oluşturdu.

Mesut Özil İçin Umut Dolu Bekleyiş

Fenerbahçe için imkansız gözü ile bakılan Mesut Özeil transferi, son dönemde yaşanan gelişmeler sonrasında olası bir ihtimal haline geldi.

Arsenal, kadro dışı kalan yıldız futbolcu nedeni ile takım içinde yaşanan huzursuzluğun önüne geçmek için maaşının bir bölümünü karşılayarak kiralık gönderme kararı aldı.

Fenerbahçe ile birlikte Mesut Özil için Juventus’ta bu transferde adı geçen diğer bir kulüp. Ancak İtalyan kulübünden gelen haber sonrasında sarı lacivertli takım rahatladı.

Juventus’u yakından takip eden gazeteci Romeo Agresti, siyah beyazlı takımın dünyaca ünlü yıldızla ilgilenmediğini ve teklif yapmayacağını yazdı.

İtalya’dan gelen bu haber sonrasında Mesut Özil transferinde Fenerbahçe’nin eli güçlendi. Şu anda Türk asıllı alman yıldız ile ilgilenen sarı kırmızılı takım dışında başka bir takım bulunmuyor.

Sarı lacivertli takım bu nedenle pazarlıklarda Arsenal’in haftalık 350 bin Pound’luk maaşın büyük bir bölümünü ödemesini talep edecek.

Mesut’u ekonomik koşullardan çok, menajeri Mikel Arteta’nın üzrinde bir baskı unsuru olmaması için göndermeyi planlayan İngiliz ekibinin atacağı adım merakla bekleniyor.

Fenerbahçe Bir Fedakarlık Bekliyor

Mesut Özil, daha öncesinde sarı lacivertli takımda yer almak istediğini belirtmişti. Fenerbahçe Yönetimi, ünlü yıldızdan da maaşı konusunda fedakarlık yapmasını isteyebilir.

Eğer 32 yaşındaki orta saha oyuncusu da bu talebi olumlu bir şekilde karşılarsa sarı lacivertli taraftarın yıllar boyunca hayalini kurduğu transfer gerçekleşebilir ve Mesut Özil çubuklu formayı giyebilir.

Mesut Özil ise yaptığı açıklamada futbol kariyerini noktalamadan önce takım arkadaşı olan Cristiano Ronaldo ile bir kez daha oynamayı çok istediğini belirtti.

Yıldız futbolcu 2018 yılında yaptığı açıklamada, “Onunla oynamaktan büyük keyif alıyordum. Saha içinde çok daha iyi bir futbolcu olmamı sağlıyordu.

Ben de ona birçok asist yaptım. Ona maç içinde sadece 2 pas versem bile 90 dakikayı 2 asistle tamamlamama yetiyordu!” şeklinde konuştu.

Comments are closed.