MESUT ÖZİL RİZE MAÇINA

Posted by

Fenerbahçe’nin tüm dünyada ses getiren transferi Mesut Özil çalışmalarına başladı. Yaklaşık 6 aydır futbol oynamayan Alman yıldızın pazartesiden itibaren takımlara çalışmalara başlayacağı ve 30 Ocak’ta Fenerbahçe’nin Çaykur Rizespor ile oynayacağı mücadelede forma giyeceği belirtildi.

MESUT ÖZİL

Şu an herhangi bir sakatlığı yada bir rahatsızlığı bulunmayan Mesut Özil’in transfer prosedürlerini tamamlayarak resmi imzayı atması bekleniyor. Basın karşısında toplantı ile atılacak imzada başkan Ali Koç da transferin detaylarını açıklayacak.

Taraftarlar ise Mesut’un ne zaman forma giyeceğini beklemeye başladı. 6 Şubat Cumartesi günü Galatasaray derbisinde mutlaka sahada olmasını bekledikleri Mesut Özil’in ise 30 Ocak’ta oynanacak Çaykur Rizespor karşılaşmasında da forma şansı bulabileceği ifade edildi.

YORUMLAR

Mesut Özil’in futbolu için yorum yapmaya gerek yok. Kendisini oynadığı her turnuvada kanıtlayan dünya şampiyonu oyuncu için ancak ligimize kattığı değerler ile ilgili yorum yapmalıyız. Bu konuda ülke futbolunda söz sahibi olan bazı isimlerden gelen yorumları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Ülke futbolunun renkli kişiliklerinden Yılmaz Vural, Mesut Özil için ülkeye gelmiş en büyük futbolcu yorumunu yaparken bunun sebebinin de Dünya Şampiyonu olması olarak gösteriyor. Hagi ve Alex’in bu konuda daha yerel başarı yakaladıklarını belirten Yılmaz Hoca’nın haklılık payı var gibi duruyor.

Ligimizde Dünya Şampiyonu unvanlı bir başka yıldız Lukas Podolski eski takım arkadaşı Mesut Özil hakkında yaşının hala kaliteli futbol oynamaya elverişli ifadelerini kullanırken Türkiye’nin çok faul yapılan bir ülke olduğunu da sözlerine ekledi.

TFF Başkanı Nihat Özdemir ise konuya marka değeri açısından bakarken Mesut’un ülkemizde futbol oynamasının ligimizi daha izlenilir hale getireceğini, kariyerini burada tamamlayacak olması da ülkedeki futbolseverler için memnuniyet verici olduğunu söyledi.

KADRO NASIL OLACAK?

Ligin son maçında Fenerbahçe Ankaragücü’nü 3-1 ile geçerken oynanan futbol taraftarlar için pek umut vadetmemişti. Mesut’un kadroya girmesiyle bu sezonki maçlarda en efektif oyuncu olarak göze çarpan Pelkas’ın pozisyonunun kanata kayabileceği konuşuluyor.

Samatta ve Thiam’ın Ankaragücü karşısında birlikte oynaması, Mesut’un kadroya girmesiyle bu ikiliden birisinin yedeğe geçeceği anlamına geliyor. İkinci yarıda Erol Hoca’nın işi şüphesiz daha zor olacak.

Comments are closed.