3buyukler mke ankaragucu sezon icinde yaptigi hatalar 1

Mke Ankaragücü Sezon İçinde Yaptığı Hatalar

Posted by

Süper lig de bu sezon 31 karşılaşmada 10 galibiyet 5 beraberlik ve 16 mağlubiyet ile 35 puan toplayabilen başkent ekibi MKE Ankaragücü 13. Sırada yer alıyorlar.

Sezonun son bölümünü kümede kalma mücadelesi içinde geçiren sarı lacivertli takım da en büyük hatalar dan birisi bu sezon 4. Teknik direktörleri ile çalışıyor olmaları oldu. Sezona Mustafa Dalcı ile başlayan Ankaragücü, ardından Ömer Erdoğan, Sedat Ağçay ve şimdi de Tolunay Kafkas ile yoluna devam ediyor.

Mükemmel bir taraftar grubuna sahip olan sarı lacivertli takım MKE Ankaragücü bunu iç sahada iyi kullanamadılar. Taraftar baskısı ile beraber birçok maçı almaları gereken başkent ekibi ilk başta bunu gerçekleştiremediler.

Başkent ekibinde sezon başında yapılan kadro yapılanmasındaki hatalar, teknik direktör ve oyuncu tercihleri hep tartışmalı ve sonuçları da ortada diyebiliriz.

Transfer de birçok isim ile yollar ayrılıp yerine yeni isimler geldikten sonra biraz toparlanma sinyalleri vermiş olsalar da süper lig de büyük olasılık ile kalacak gibi görünüyorlar.

Türkiye Kupasında da yoluna devam eden takımlardan birisi olan başkent ekibi MKE Ankaragücü teknik adam Tolunay Kafkas ile iyi bir çıkış trendi oluşturmuş durumdalar.

3buyukler mke ankaragucu sezon icinde yaptigi hatalar

BU SEZONKİ 4. TEKNİK DİREKTÖRLERİ

Başkent ekibi MKE Ankaragücü bu sezon süper lig de istediği performansı sergilediklerini söyleye bilmek çok zor.

Kötü başladıkları süper lig de sezona Mustafa Dalcı ile merhaba demişlerdi. UEFA – A lisans sahip olan 49 yaşındaki teknik adam ile sadece 3 karşılaşmaya çıkan Başkent ekibi bu maçların 2 mağlup 1 de beraberlik ile ayrılmıştılar.

Ömer Erdoğan döneminde ise taktiksel anlamda elinde ki oyuncu grubu ile bunu yapmakta zorlanana 46 yasında ki teknik adam başkent ekibi ile 20 karşılaşmada 7 galibiyet 10 mağlubiyet 3 beraberlik sonrasında yollar ayrıldı.

Sedat Ağçay ise teknik direktörlük belgesine sahip dahi olmayan takımın yardımcı antrenörü ile 3 maçta 1 galibiyet 2 mağlubiyet sonrasında kendilerini düşme hattında bulduktan sonra yollar ayrıldı.

Tolunay Kafkas ile toparlanma sürecine giren başkent ekibi daha etkili akıllı bir oyun ile sahada olurken kümede kalma gibi bir sorunları da kalmadı.

BİREYSEL ANLAMDA OYUNCULARIN VERİMSİZİLİĞİ

3buyukler mke ankaragucu sezon icinde yaptigi hatalar 1

Başkent ekibinde Tolunay Kafkas öncesinde oyuncuların bireysel anlamdaki kötü performansları takımı geri götüren nedenlerden oldu.

Savunmasında bu sezonun en kötü stoperlerinden yerlerde yuvarlanan isimlerinden birisi olan Atakan Çankaya yaptığı hatalar ile takımının bireysel anlamda ki en verimsiz ismi.

Serdar Aziz bir Atakan Çankaya iki yerde yuvarlanmada ikisinin üzerine süper lig de başka kimse olamaz.

Hücum da orta saha ve golcüleri iyi işler çıkaran başkent ekibin de aynı şeyleri savunma için söylemek pek te mümkün değil.