MKHİTARYAN’IN ADRESİ NERESİ OLACAK

Posted by

Süper Lig’in iki dev kulübü, kadrolarını güçlendirmek adına çalışmalarına var kuvvetiyle devam ederken, İspanyol basını sürpriz bir iddiayı ortaya attı. Fenerbahçe, en son Mesut Özil’i ekibine dahil etmiş ve Avrupa’da ismini yine duyurarak oldukça büyük bir sükse yapmıştı.

Sarı lacivertliler Mesut’un ardından, Galatasaray ile birlikte bir dünya yıldızı için kıyasıya yarışa girdi. Ermeni futbolcu, Roma’ya Arsenal’den geldi. Burada, Manchester United’da yaşadıklarının aynısını gördü.

Göz kamaştıran performans ile birlikte sürem nihayetinde ayrılık isteği. Henrikh Mkhitaryan, Borussia Dortmund’dan ayrılığı günden bu yana istediği huzuru bulamadı. 32 yaşındaki yıldız, iddiasız takımlarda yer almış olduğu zaman süresince kariyer düşüşü yaşamaya devam edeceğinin farkında.

Bu biçimde devam ederse ritmi düşecek. Ancak o, sahanın içinde her an bir sürpriz yapabilecek kadar kabiliyetli bulunduğunun da farkında. Henrikh Mkhitaryan, bu niteliklere haiz bulunduğunu biliyor.

İKİ DEV EKİP DE İSTİYOR

Öte taraftan Fenerbahçe ile birlikte Galatasaray da Henrikh Mkhitaryan ile ilgileniyor. Şu anda resmi bir ilişki bulunmuyor. Fenerbahçe ise, gelecek sürem hem ligde bununla beraber Avrupa’da ses getirecek bir kadro kurma planı içinde.

Bu sebeple İstanbul ekibi, rekabetçi kadrosunda Henrikh Mkhitaryan’ı görmek ve öncesiz rakibi Galatasaray’ı geçmek istiyor. Ayrıca Fenerbahçe, Henrikh Mkhitaryan ile ekibini güçlendirip Süper Lig şampiyonluğu yolunda güçlük çekmemek istiyor.

OYUNCUYU TANIYALIM

21 Ocak 1989’da Ermenistan’da doğmuş Henrikh Mkhitaryan, 1.77 uzunlukta ve hem 10 numara, bununla beraber kanatlarda vazife alabilmektedir. Kariyerine ülkesinin ekibi FC Pyunik Erewan U18’de süregelen Mkhitaryan, sonrasında Metalurg Donetsk, Shakhtar Donetsk, Borussia Dortmund, Manchester United, Arsenal ve Roma benzer biçimde takımlarda forma giydi.

Mkhitaryan, bu sürem Roma formasıyla toplamda 24 maça çıkarken 10 gol 10 asist üretti. Öte taraftan Henrikh Mkhitaryan’ın sözleşmesi Haziran 2021’de sona eriyor. Sarı lacivertliler Mesut’un ardından, Galatasaray ile birlikte bir dünya yıldızı için kıyasıya yarışa girdi. Ermeni futbolcu, Roma’ya Arsenal’den geldi.

Burada, Manchester United’da yaşadıklarının aynısını gördü. Göz kamaştıran performans ile birlikte sürem nihayetinde ayrılık isteği. Henrikh Mkhitaryan, Borussia Dortmund’dan ayrılığı günden bu yana istediği huzuru bulamadı.

Comments are closed.