3buyukler mostafa mohamedde flas gelisme.5

Mostafa Mohamed’de Flaş Gelişme

Posted by

Galatasaray, Mısırlı golcü Mostafa Mohamed’i uzun çalışmalar sonucunda 2020-21 sezonunun devre arasında Mısır’ın El Zamalek takımından 4 milyon dolarlık satın alma opsiyonuyla kiralamıştı.

2020-21 sezonunun ikinci yarısında sarı kırmızılı formayla 16 Süper Lig, 1 de Türkiye Kupası maçına çıkan Mostafa Mohamed, toplam 9 gol kaydetmiş ve gösterdiği performansla  sarı kırmızılı taraftarın beğenisini toplamıştı.

2021-22 sezonunun başında ise Mısır milli takımıyla Olimpiyatlara katılan 23 yaşındaki oyuncu, hareketli bir transfer dönemi geçirdi. Fransa’nın Bordeaux takımı, Mostafa Mohamed ile ilgilenmeye başladı. Transfer görüşmeleri olumlu devam etti ancak Mostafa Mohamed’in transferi son dakikada çıkan pürüzler nedeniyle gerçekleşmedi.

3buyukler mostafa mohamedde flas gelisme

Düşüş Yaşadı

Bordeaux’a transferinin son günlerde Galatasaray ile El Zamalek arasındaki anlaşmazlık nedeniyle iptal olmasından etkilenen Mostafa Mohamed, yeni sezona istediği gibi başlayamadı. Galatasaray formasıyla 23 maçta 9 gol atan Mostafa Mohamed, 12 resmi maçta süre aldığı 2020-21 sezonunda ise henüz ağları havalandıramadı.

2021-22 sezonunun başında etkisiz bir performans gösteren Mostafa Mohamed’in sarı kırmızılı takımdaki geleceği de tartışılmaya başlandı. Galatasaray, 2020-21 sezonunda kiraladığı oyuncunun satın alma opsiyonunu Aralık ayına kadar kullanmak durumunda. Sarı kırmızılı takım, Mostafa Mohamed’in bonservisini almak için Aralık ayının sonuna kadar opsiyonu aktif edip, sezon sonuna kadar da 4 milyon dolarlık satın alma bedelini El Zamalek’e ödemek zorunda.

Galatasaraylı kurmaylar arasında Mostafa Mohamed konusunda fikir ayrılığı yaşanıyor. Bir grup oyuncunun bonservisinin alınmasından yanayken diğer grup da 4 milyon doların fazla olduğu görüşünde. Sarı kırmızılı kulüp, yakın zamanda Mostafa Mohamed’le ilgili kararını verecek.

3buyukler mostafa mohamedde flas gelisme.6

Zamalek’ten Açıklama Geldi

El Zamalek’in asbaşkanı Mohamed El-Etreby, yaptığı açıklamalarda Galatasaray’ın satın alma opsiyonunu kullanmaması halinde Mostafa Mohamed’in sezon sonunda El Zamalek’e döneceğini hatırlattı. El-Eterby, Galatasaray’ın oyuncuyu satın almak istemesi halinde Aralık ayının sonuna kadar opsiyonu aktif etmesinin ve sezon sonuna kadar da ödeme yapmasının gerekli olduğunu vurguladı.

Galatasaray, daha önce iki kez kiraladığı Nijeryalı Henry Onyekuru’yu 2020-21 sezonunun devre arasında kiralamış ve Haziran ayına kadar geçerli olan 4,35 milyon euroluk satın alma maddesini kullanmayıp Onyekuru ile yollarını ayırmıştı.