Muhammed Enes Fenerbahçe Yolcusu

muhammed enes fenerbahce yolunda 3buyukler

Son iki yılda yüksek atlama Türkiye Şampiyonu olan Muhammed Enes Fenerbahçe’ye gidiyor. Başarılı bir performans sergiyen şampiyon artık profesyonel bir eğitim alacak.

Kırşehir’de 2017 yılında başladığı atletizmde son iki yılda yüksek atlamada Türkiye şampiyonu olan 13 yaşındaki Muhammed Enes Kılıç, milli takıma davet edilmesinin ardından şimdi de Fenerbahçe Spor Kulübü’nden teklif aldı.

Başarıları ile dikkat çeken atlet, Kırşehir’de sadece 3 yıl önce sınırlı imkanlar ile başladığı atletizm de yüksek atlamada Türkiye Şampiyonu oldu.

13 yaşındaki genç sporcu Muhammed Enes Kılıç, milli takım davetlerinin ardından Fenerbahçe Spor Kulübü yönetiminin dikkatini çekti ve Fenerbahçe Spor Kulübü’ne davet edildi.

Okuduğu okulda beden eğitimi öğretmeni tarafından keşfedilen ve atletizme yönlendirilen minik sporcu, 2017 yılından bu yana Kırşehir Gençlik ve Spor Müdürlüğü antrenörleri eşliğinde çalışmalarına devam etti.

Türkiye Atletizm Federasyonunun faaliyet programında yer alan 14 Yaş Altı Türkiye Atletizm Festivali’nde yüksek atlama kategorisinde Türkiye şampiyonu oldu.

“Hedefim olimpiyatlara katılarak madalya almak.”

İki yıl üst üste milli takıma davet dilen başarılı genç sporcu, Fenerbahçe Spor Kulübü ile görüşecek. Haftanın 6 günü antrenmanlarına devam ettiğini söyleyen Muhammed Enes Kılıç, “Antrenmanlara devam ettikçe başarılı olmaya başladım.

Sprintlerle parkur ve atlama teknikleriyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ahi Stadyumu’nda antrenman yapıyorum. İki defa Türkiye şampiyonu oldum, hedefim olimpiyatlara katılarak madalya almak.” dedi.

Antrenörü Mine Gökkaya da Muhammes Enes’in atletizm sporunda ve yüksek atlama branşında çok yetenekli olduğunu belirtti.

“Her branşa çok hakim bir sporcu.”

muhammed enes fenerbahce yolunda 3buyukler 2

Gelecek yıl Muhammed’in 16 yaş altı kategorisinde yarışacağını belirten Mine Gökkaya, “Aynı zamanda engelli koşular da yapıyor. İlerleyen zamanlarda Muhammed Enes’e dekatlon yani çoklu branş da düşünüyoruz. Her branşa çok hakim bir sporcu. Gayet yetenekli.” diye konuştu.

Muhammed Enes’in başarılarıyla milli takımın ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nün dikkatlerini üzerine çektiğine değinen Antrenör Mine Gökkaya, “Atletizmde milli olma yaşı 17 olduğu için bu yaşa gelinceye kadar sadece kulüplerden para kazanacak durumda.

Fenerbahçe Spor Kulübü de talip Muhammed Enes’e. İnşallah sakatlık olmazsa 17 yaşına gelince Türkiye’yi temsil edecek düzeye ulaşacak.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …