MUSTAFA CENGİZ’İN KONUŞMASI ASLAN’DA KRİZ YARATTI

Posted by

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’in GS TV’de yaptığı açıklamalar gündeme bomba gibi düştü. Cengiz’in sarı kırmızılı ekip ve Fatih Terim hakkındaki değerlendirmeleri takımı karıştırdı. Bunun üzerine Galatasaraylı futbolcular idmanı protesto etmeye karar verdi. Aslan’ın 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak ise oyuncuları yatıştırmak için soluğu Florya’da aldı.

Başkan Mustafa Cengiz de Florya’ya gitti ama oyuncularla herhangi bir görüşme yapmadı. Albayrak, bir barış fotoğrafının çekilmesini sağladı ancak Fatih Terim bütün ısrarlara rağmen fotoğrafta yer almadı.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’in GS TV’de yaptığı açıklamalar, gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Ekibi ve oyuncuları sert bir şekilde eleştiren Cengiz, sarı kırmızılı taraftarın da tepkisini çekti. Açıklamalarında, Süper Lig’de son 8 haftaya girildiğini ifade eden Mustafa Cengiz, takımın oynaması ve terinin son damlasına kadar mücadele etmesi gerektiğini belirtti.

Başkan açıklamalarına, Fatih Karagümrük karşılaşmasında Yedlin sakatlandığında başında 10 futbolcunun da olması gerektiğini, aynı şekilde golleri geçersiz sayıldığında 10 futbolcunun da itiraz etmesini beklendiğini, Aslan’ın ayağa kalkmasının elzem olduğunu ve özellikle sarı kırmızılı futbolcuların haysiyet ve şereflerini hatırlamaları gerektiğini belirterek devam etti.

Oyuncularının yeterince mücadele etmediğini dile getiren Cengiz, Galatasaraylı oyuncuların sadece primlerine baktıkları ve profesyonelce yaklaştıkları için de sarı kırmızılı takımın uğradığı haksızlıkları yeterince önemsemedikleri konusunda da bazı eleştirilerde bulundu.

Fatih Terim ve VAR uygulamasıyla ilgili de pek çok eleştiri yapan Başkan’ın açıklamalarında en çok tepki toplayan kısım ise oyuncuların haysiyet ve şerefleriyle ilgili söylediği sözler oldu.

FATİH TERİM VAZGEÇİRDİ

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’in sert eleştirilerinden sonra, akşam antrenmanı öncesi Florya’daki oyuncular arasında hareketli saatler yaşandı. Sarı kırmızılı ekip Galatasaray’ın kaptanları Arda Turan ve Fernando Muslera, takım arkadaşlarıyla bir araya gelerek bir toplantı yaptı.

Toplantıdan ise idmana katılmama kararı çıktı. Ancak Fatih Terim, oyuncularını bu karardan vazgeçirmeyi başardı. Öte yandan Göztepe maçı için idmana devam eden sarı kırmızılı oyuncuların morallerinin oldukça bozuk olduğu da gözlerden kaçmadı.

ABDURRAHİM ALBAYRAK DA DEVREYE GİRDİ

Galatasaraylı oyuncuların Mustafa Cengiz’i protesto etme kararı sonrası, ikinci Başkan Abdurrahim Albayrak da devreye girerek Florya’ya gitti. Oyuncularla görüşen Albayrak, ortamı yumuşatmak için elinden geleni yaptı. Tansiyonun düşürülmesinin ardından futbolcularla barış fotoğrafı çektiren Albayrak, bütün ısrarlarına rağmen ise Fatih Terim’i fotoğrafa dâhil etmeyi başaramadı.

Comments are closed.