FENERBAHÇE’DE MUTLU SON MU

Posted by

Günlerdir Fenerbahçe taraftarının merakla beklediği Mesut Özil transferi gerçek mi oluyor? Sezon sonu sözleşmesi bitecek olan tecrübeli oyun kurucu ile her konuda anlaşma sağlandığı ve Mesut’un Türkiye’ye gelmeye hazırlandığı belirtildi.

PUMA SPONSOR

Her ne kadar aylardır futbol oynamayan bir Mesut Özil gerçeği olsa da dünyada bu kalitede ve yetenekteki hiçbir futbolcuyu ‘kelepir’ fiyata transfer edemezsiniz. Mesut Özil son yapılan araştırmalara göre Premier League’in en çok kazanan 5.futbolcusu konumunda.

Haftalık maaşı 350k $ olan Alman yıldızın Arsenal için bir külfet olduğu açık. Geçtiğimiz günlerde maskotuna bile maaş veremeyen bir kulübün oynatmadığı ve yararlanamadığı bir futbolcuya bu parayı vermesi mantıksız geliyor.

Sözleşmesinin bitimine 6 ay kalması sebebiyle sezon sonu bonservissiz alınabilecek olan Mesut Özil’den bir an önce kurtulmak isteyen Londra ekibi ara transferde gelen tekliflere maaş yükü sebebiyle sıcak bakıyor.

Fenerbahçe için bir fırsat transferi olacak Mesut’a bonservis bedelinin ödenmesi beklenmezken maaşının nasıl karşılanacağı belli oldu.

2021-2022 sezonu itibariyle Mesut’un da sponsoru olan Puma’nın Fenerbahçe’ye forma sponsoru olacağı ve bu transferdeki mali pürüzleri gidereceği ifade edildi.

Acun Ilıcalı’nın da yakın dostu olan Mesut Özil’in eşi Amine Gülşe’ye kendi platformunda program teklif etmesi kaleyi içten fethetme olarak algılandı.

Fenerbahçe ile 3.5 yıllık anlaşma sağlandığı belirtilen Alman yıldız her sene için 3 milyon Euro alacak. Ayrıca Mesut’un Londra’daki bir projede yaptığı konuşmayla şehre veda ettiği iddia edildi.

MESUT ÖZİL YORUMU

Mesut Özil şu an 32 yaşında bir futbolcu. Almanya ile Dünya Kupası kazanmış Real Madrid’le Arsenal’le kupalar kazanmış bir dünya yıldızı.

Fenerbahçe’ye ve ülkemize gelmesi imaj değeri açısından mutlaka katkı sağlayacaktır. Ülkemize ve Fenerbahçe’ye olan duygularını sosyal medya paylaşımlarından gözlemliyoruz.

Bu uyumu oyununa da yansıtırsa vazgeçilemez bir oyuncu haline döner. Sneijder de Galatasaray’a geldiğinde aylardır futbol oynamamıştı.

Ancak taraftardan gördüğü sevgi ve futbola olan hırsı Hollandalı yıldızın yeniden doğmasına sebep olmuştu. Kabul edelim ki Mesut Özil o kadar hırslı bir futbolcu değil ancak Fenerbahçe seneye Şampiyonlar Ligi’ne giderse Mesut’un oyunu da başka seviyeye çıkar.

Şu an takımdaki en yaratıcı oyuncu Sosa gibi gözükse de istenilen verimin alınmaması bir ihtiyaç doğurmuştu. Hızlı oyun görüşü, dribling kalitesi ve kilit paslarıyla Mesut Özil mutlaka seviye atlatır.

Ancak Ozan Tufan’ın olası transferi gerçekleşirse Fenerbahçe’nin bağlantı ve geriye dönme problemi Mesut’un eleştirilmesine de sebep olabilir. Ozan-Gustavo- Mesut orta sahası ise lig standardının çok üzerinde olur.

Comments are closed.