3buyukler novak djokovic in durmaya niyeti yok 2

Novak Djokovic’in Durmaya Niyeti Yok!

Posted by

80’li yıllarda doğan sporcular, 2023 yılında olduğumuz şu günlerde kariyerlerinin son dönemlerini yaşıyorlar. Ancak, bazıları halen daha en iyi olmayı sürdürüyor. Futbolda Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi, basketbolda LeBron James, Stephen Curry, Kevin Durant, teniste ise Novak Djokovic için en iyi sıfatını kullanabiliriz. Bu isimlerin kurmuş olduğu dominasyonu yıkmak pek kolay değil! Genç sporcular, kaliteyi ve tecrübeyi aynı anda barındıran bu sporcular karşısında sıklıkla zorlanıyorlar.

1987 yılında dünyaya gelen Novak Djokovic, en büyük övgüleri hak eden bir isim! Rafael Nadal ve Roger Federer’in dönemi sona ermiş gibi gözükse de aynı şeyleri Novak Djokovic için söylemek pek mümkün değil! Kendisi, halen daha turnuvalara katılıyor ve başarılar elde ediyor.

3buyukler novak djokovic in durmaya niyeti yok

Sırp Tenisçi Adından Söz Ettirmeye Devam Ediyor

Yaz ayları, tenis severler bir hayli güzel geçiyor. Bu yılın en çok merak edilen turnuvası olarak dikkat çeken Wimbledon, birbirinden çekişmeli maçlara sahne oluyor. Novak Djokovic, söz konusu turnuvaya bir kez daha şampiyon olma hedefi ile katıldı. Üçüncü turdaki rakibi Stan Wawrinka oldu. Rakibini çok zorlanmadan geçti. Maçı 6-3, 6-1 ve 7-6’lık setlerle kazanarak rahat bir nefes aldı. Oynadığı oyunla da formundan herhangi bir şey kaybetmediğini gösterdi.

Bu maç, Novak Djokovic için ayrı bir anlama sahipti. Kendisi, Stan Wawrinka’yı mağlup ederek Wimbledon’daki üst üste 31’inci galibiyetini elde etti. Apayrı bir rekora imza atarak sevenlerini gururlandırdı. Novak Djokovic, dördüncü turda Polonyalı raket Hubert Hurkacz ile karşı karşıya gelecek. Tahmin edebileceğiniz üzere söz konusu maçın da favorisi!

36 Yaşındaki Sporcu İlerleyen Yaşına Rağmen Formundan Herhangi Bir Şey Kaybetmedi

3buyukler novak djokovic in durmaya niyeti yok 1

Novak Djokovic’i ne kadar övsek az! Kendisi, hakkındaki tüm övgüleri hak edecek kadar iyi bir sporcu! 2023 yılındaki Wimbledon turnuvasının favorisi olduğunu söylemek gerekir. Ayrıca, kendisi, merkez korttaki serisini devam ettirmeyi de başardı.

1987 doğumlu raket, merkez kortta son olarak 2013 yılının Temmuz ayında Andy Murray’e kaybetmişti. O tarihten bu yana, bir başka deyişle tam on yıldır merkez kortta tek bir yenilgi bile almadı. Merkez kortta üst üste 42’inci galibiyetini kazanan Novak Djokovic, bu alandaki başarısıyla da göz doldurdu. Hatta, kendisine ait olan merkez kort serisi, 1922 yılından bu yana elde edilen en uzun seri!

Takdir edersiniz ki, Novak Djokovic de bir gün tenisi bırakacak. O gün geldiğinde arkasında çok sayıda başarısı olacak. Wimbledon’da ilk defa 2011 yılında şampiyon olan Novak Djokovic, bu turnuvada yedi şampiyonluk kazanarak ne kadar özel bir sporcu olduğunu belli etti. 2023 yılı, Novak Djokovic için ayrı bir önem taşıyor. 36 yaşındaki sporcu, bu yıl Wimbledon’da şampiyon olduğu takdirde üst üste üçüncü defa bu başarıyı elde etmiş olacak.