Oğlu Mutlu, Muhammed Mutlu

Posted by

Galatasaray’da geçtiğimiz sezonun sonlarından itibaren performansında istikrarlı bir düşüş yaşayan ve bundan dolayı gün geçtikçe gözden düşen Mustafa Muhammed, son haftalarda gösterdiği performansla ise döndüğüne dair mesajlar veriyor.

Son 2 maçta 3 gol atarak Galatasaray’ın galip gelmesini sağlayan Mustafa Muhammed’in bu performansı hem teknik direktör Fatih Terim’i hem de Galatasaraylı taraftarları oldukça mutlu etmişti. Bu artan performasın arkasında ise Mustafa Muhammed’in yeni doğan oğluyla buluşması oldukça etkili oldu.

Okçu Muhammedi’in Performansı Artıyor

Ligin ilk haftalarında hem oyun olarak hem de skora katkı yapmada oldukça kötü bir görüntü sergileyen Mustafa Muhammed, özellikle Çaykur Rizespor maçında gösterdiği performansla takımının 3-2 galibiyete ulaşmasına önemli katkıda bulunmuştu.

Sarı Kırmızılıların ilk 2 golünü atan Mustafa Muhammed, aldığı süre boyunca Çaykur Rizespor defansını büyük ölçüde yıpratmayı başarmıştı. 9. Haftada oynanan kritik Konyaspor maçının 4. Dakikasında tekrar sahneye çıkan Mısırlı golcü, takımının tek golünü atarak alınan galibiyette Fernando Muslera ile birlikte en çok öne çıkan oyuncu olmuştu.

Daha mutlu olduğu ve takımla uyumu sağladığı görünen Mustafa Muhammed’in bu performansı Sarı Kırmızılı yönetimi de harekete geçirdi. 31 Aralık 2021’de kiralık sözleşmesi bitecek Mısırlı’nın bonservisini almak konusunda tereddütler yaşayan Galatasaray yönetiminin, Muhammed bu performansı devam ettirmeyi başarırsa Zamalek’ten oyuncuyu bonservis opsiyonunu kullanarak alması sürpriz olmayacak.

Yaz transfer döneminde de Avrupa kulüplerinin dikkatlerini üstüne çeken Mustafa Muhammed’in Bordeaux ile anlaşması an meselesiyken kulübü Zamalek’in izin vermemesi nedeniyle transfer gerçekleşmemişti.

Oğlunu Kucağına Aldı, Rahatladı

Mısırlı oyuncunun performansındaki bu artışta oğlunu kucağına almasının etkisinin büyük olduğu ifade ediliyor. 17 Ağustos tarihinde doğan ve adı Oday Muhammed olan oğlunun özlemini çektiği için moral bozukluğu yaşayan Mustafa Muhammed’in, 6 Eylül tarihinde oğluna kavuşmasıyla birlikte rahatladığı ve futbola konsantre olmaya başladığı düşünülüyor.

Yaz transfer döneminde stresli bir dönem geçiren ve oğlunu görememenin de sıkıntısını yaşadığı için psikolojisi iyice yıpranan Mustafa Muhammed’in bu gelişmeyle birlikte kendisine gelmesi Galatasaraylı taraftarları da oldukça mutlu etti.

Muhammed, son 2 maçta attığı golleri oğlunun adını yazdığı sargıyı kameralara göstererek kutlamış ve bu sevincin anlamı da taraftarlar tarafından merak edilmişti. Mustafa Muhammed gibi psikolojik olarak yıpranan oyuncuları tedavi edebilmek için hem kulüp tarafından hem de oyuncuların bireysel olarak ayarladığı psikolog, yaşam koçu gibi ruh sağlığı profesyonelleri uzun zamandan beri futbolun içinde yer alıyor. Yüksek adrenalinle, lüks hayatla ve şöhretle tanışan oyuncuların kariyerinin olumsuz olarak etkilenmemesi için kulüplerin bu konularla alakalı çeşitli profesyonelleri görevlendirdiği bilinirken, aynı zamanda üst üste yapılan müsabakalarda zihinsel olarak yıpranmamaları ve rekabetçi taraflarını kaybetmemeleri için de spor psikologları sporculara hizmet veriyorlar. Mustafa Muhammed ile alakalı olarak da Galatasaray’ın bu yöntemi tercih ettiğine dair iddialar basında yer bulmuştu.

Comments are closed.