Oğulcan Çağlayan İçin Kötü Haber Geldi

Gelecek sezon için hazırlıklarını sürdüren Galatasaray, daha iyi bir kadronun peşine düşerken, sarı kırmızılılara bir isimden kötü haber geldi. Cimbomla anlaştığı son zamanlarda sıkça konuşulan Oğulcan Çağlayan, Çaykur Rizespor ekibinde 1 yıl daha forma giyecek.

Yeni sezonun hazırlıklarını tüm hızıyla sürdüren Galatasaray ekibi, son zamanlarda sıkça Çaykur Rizespor ekibinin başarılı oyuncusu Oğulcan Çağlayan ile anılıyordu. Sarı kırmızılılar kadrosuna katmak istediği oyuncu ile anlaşmaya yakındı fakat oyuncunun Çaykur Rizespor ile olan anlaşmasının 1 yıl daha uzatıldığı ortaya çıktı.

Transfer hazırlıklarına koronavirüs arasında başlayan sarı kırmızılar, kadrosuna başarılı oyuncuyu katmak için büyük bir çabayla çalışmalarını sürdürüyordu. Sezon sonu sona erecek olan anlaşma ise, Çaykur Rizespor Kulübü’nün opsiyon kullanması sebebiyle 1 yıl daha uzatılmış oldu.

Hayallerinin Takımı Galatasaray’dı

2013-2014  sezonunda Galatasaray altyapısında antrenmanlara çıkan oyuncu, sarı kırmızılı kulübün hayallerinin takımı olduğunu o dönemlerde ifade ediyordu. Cimboma gelmekten son derece mutlu olduğunu sosyal medya üzerinden ifade eden futbolcu, o zaman 17 yaşındaydı. Bu sebeple de profesyonel sözleşmeye imza atması mümkün olmadığı için sıkıntı yaşanmıştı. Ayrıca genç sporcu için belirtilen yetiştirme bedeli de o dönemde Galatasaray tarafından fazla bulunmuştu.

Bu sezonda toplam 24 maçta forma giyen Oğulcan Çağlayan, 4 gole 2 asiste imza atmayı başardı.

Güncel Yazılar

    Ayrıca inceleyebilirsiniz

    Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

    Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …