OMAR AMERİKA’YA GİDİYOR

omar amerikaya gidiyor 3buyukler

Yılbaşı akşamı evinde geçirdiği talihsiz kaza sonrası gözlerinde hasar olup biten Süper Lig’de öncesiz rakipleri Fenerbahçe ve Beşiktaş ile kıran kırana bir savaşım veren ve rakiplerinin geride bırakarak Liderlik koltuğunda oturan Sarı Kırmızılı takım Galatasaray ‘ın Norveçli sağ beki Omar Elabdellaoui, tedavi için Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat etti.

DOKTOR KARAR VERECEK

Yılbaşı akşamı yaşamış olduğu şanssızlık sonrası yüzünde havai fişek patlayan Omar Elabdellaoui, iki bakış açısından de ciddi bir halde yaralanmıştı. Bir ay ilkin taburcu edilen Omar’ın, bir gözünde sorun devam ediyor.

Sabah’ta yer edinen habere gore kök hücre nakli yapılması gündeme gelirken Norveçli sağ bek, tedavisinde bir sonraki hiyerarşi için Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat etti.

Sarı-kırmızılı kulübün ABD’de hekim bulmuş olduğu Omar’ın, futbol dünyasına devam edip edemeyeceği sürem sonucunda netlik kazanacak.

OYUNCUNUN ÜCRETİ ÖDENMEYE DEVAM EDİLİYOR

Süper Lig’de öncesiz rakipleri Fenerbahçe ve Beşiktaş ile kıran kırana bir savaşım veren ve rakiplerinin geride bırakarak Liderlik koltuğunda oturan Sarı Kırmızılı takım Galatasaray ‘ın ABD’de hekim bulmuş olduğu Omar’ın futbol dünyasına devam edip edemeyeceği sürem sonucunda netlik kazanacak.

Süper Lig’de öncesiz rakipleri Fenerbahçe ve Beşiktaş ile kıran kırana bir savaşım veren ve rakiplerinin geride bırakarak Liderlik koltuğunda oturan Sarı Kırmızılı takım Galatasaray lisansını askıya alsa da oyuncunun 650 bin euro olan yarim sezonluk ücretini ödemeye devam ediyor.

OYUNCUNUN KARİYERİ

Kariyerine, 16 yaşlarındayken Norveç 3. Lig’inde savaşım eden Skeid’de başladı, sadece bu kulübün hiç bir vakit formasını giymedi. 2008-09 sezonunda City’li scoutların radarına giren futbolcu 2008 senesinde Manchester City ile kontrat imzalayarak İngiliz kadrosunun 18 yaş altı takımında forma giyinmeye başladı.

Bu tarihten itibaren muhtelif maçlarda forma giydikten sonrasında sırasıyla, 2011 senesinde Strømsgodset’e, 2012 senesinde Feyenoord’a, 2013 senesinde ise 2. Bundesliga ekiplerinden Eintracht Braunschweig’e kiralandı.

omar amerikaya gidiyor 3buyukler 2

Manchester City’nin hiç bir döneminde A takımında forma giyemeyen oyuncu Almanya’da geçirdiği yarım sezonun arkasından Mayıs 2013’te Eintracht Braunschweig’le resmi kontrat imzaladı.

Haziran 2014’te Yunanistan Süper Lig ekiplerinden Olimpiakos’la kontrat imzalayan sağ bek, burada geçirdiği 3 senenin arkasından 2017 senesinde Premier League ekiplerinden Hull City’ye kiralandı.

Kulübünün ligi 18. sırada bitirip küme düşmesiyle Olimpiakos’a geri döndü. 2020-21 sezonu yaz aktarma döneminde Süper Lig ekiplerinden Galatasaray’la 3 senelik kontrat imzaladı.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …