Ozan Tufan İçini Döktü

Posted by

Fenerbahçe’den ayrılarak Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Hull City’e transfer olan Ozan Tufan gitmeden önce adeta içini döktü. Fenerbahçe’de yaşadığı kadro dışı kalma olayını bütün ayrıntıları ile anlatan Ozan Tufan mesut Özil’i savundu ve Fenerbahçe’ye kırgın olduğunu da belirtti.

Ozan Tufan İçin 3 Milyon Avro Bonservis Bedeli Ödendi

Fenerbahçe’nin Bursaspor’dan 2015 yılının Ağustos ayında transfer ettiği Ozan Tufan, o dönem Fenerbahçe’ye 7 milyon avro bonservis bedeline mal olmuştu. 1995 doğumlu oyuncu, kendisi için henüz o 20 yaşındayken ödenen bu bonservisin altında bir anlamda ezildi.

Oyunu iki yönlü oynayabilen bir oyuncu olarak modern futbolda çok değerli olan Ozan Tufan, hem savunma hem de hücumda var olan, topla gidebilen, şut atabilen ve top kazanabilen çok yönlü bir oyuncu olmasına rağmen istikrarsızlığı, zaman zaman takım içinde sorunlar çıkardığı iddiası ve fazla kilolarıyla da gündem olmuş ve kendisinden beklenileni hiçbir zaman tam olarak vermeyi başaramamıştı.

Ozan Tufan

Daha önce bir kez, 2018 19 futbol sezonu devre arasında Alanyaspor’a kiralanan Ozan, burada gösterdiği performansla yeniden Fenerbahçe kadrosunda kendisine yer bulmuştu. Geride kalan 2021 22 futbol sezonunun devre arasında ise 1 milyon avro kiralama bedeli karşılığında İngiltere’nin Watford takımına kiralık gönderilen Ozan, genelde yedek sorunmuş ve sadece 7 maçta görev alabilmişti.

Acun Ilıcalı’nın satın almasının ardından Türk spor basınını oldukça meşgurl eden Hull City, transferde de tanıdık isimlere yöneldi. Antalyaspor’dan Doğukan Sinik‘i, Fenerbahçe’den ise Allahyar’ı kadrosuna katan Hull City, ayrıca Burak Yılmaz’a da teklif götürmüş ancak Burak Yılmaz İngiltere’deki yoğun maç temposu sebebiyle Hollanda Ligi’ni tercih etmişti. Fenerbahçe‘den Ozan Tufan’ı da kadrosuna kadar Hull City, Allahyar için 7,5 milyon avro, Ozan Tufan için ise 3 milyon avro bonservis bedelini kabul etti.

Kadro Dışı Olayının Perde Arkası

Neden kadro dışı kaldığını hala bilmediğini söyleyen Ozan Tufan, kadro dışı olayından sonra da kimsenin kendisiyle konuşmadığını belirtirken yönetime de sitemde bulundu. Kadro dışı kararını şu sözlerle anlattı Ozan;

Neden kadro dışı kaldım inanın bana ben de bilmiyorum. Konya maçı olması lazım. Mesut ağabey ile İsmail Hoca arasında her soyunma odasında olabilecek normal bir diyalog yaşandı. Orada kapatılması gerekiyordu, kapatılmadı. Hemen başkana taşındı. Mesut ağabey gözyaşı döktüğü için yanında olmak istedim. Kurunun yanında ben de yandım. Benim de rahatsızlık verdiğimi söylediler. Yönetici arkadaşlar ve futbolcu arkadaşlarım böyle bir şey olmadığını doğruladılar ancak fatura yine Türk futbolcu olarak Ozan’a kesildi. Şu an gülüyorum ama gerçekten çok üzgünüm.”

Tüm süreç boyunca kimsenin kendisiyle iletişim kurmamasından yakınan milli oyuncu kalmam gerek dediğimde de gitmem gerek dediğimde de başkan ya da yöneticilerin hiçbirisi ile konuşamadım. Menajerlerimle de iletişim kurulmadı diyerek Fenerbahçe’den kırgın ayrıldığını belirtti.

Comments are closed.