My Post 29

PELKAS DÖNÜYOR

Posted by


Yunan futbolcu sakatlıktan kurtuldu. Antremanda omzundan sakatlanan ve formasından uzak kalan yıldız oyuncudan sevindiren haber geldi. Geçtiğimiz sezon oldukça iyi bir performans sergileyen ve takımın hücüm hattına skora katkılarıyla konuşulan Pelkas bu sezon sakatlığından dolayı forma giyemedi.


Omuz sakatlığı iyileşen oyuncu taraftarın karşısına çıkıyor. Sezon öncesi hazırlık kampında iyi performansına devam eden Pelkas 6 maçta 1 gol 5 asistlik performans sergilemişti. Sezona istediği gibi başlayan fakat omuz sakatlığıyla sahalardan uzak kalan yıldız oyuncu Frankfurt maçıyla birlikte sahalara geri dönüyor. Taraftarın Pelkas’tan beklentisi oldukça yüksek.

3buyukler pelkas donuyor

Eintracht Frankfurt Maçı Öncesi Müjde


Bu sezon Pelkas’tan yoksun mücadele veren sarı lacivertli ekipte sevindiren haber Pelkas’tan geldi. Omzundan sakatlanan ve bir süredir formasından uzak kalan Yunan oyuncu E. Frankfurt maçıyla birlikte sahalara geri dönüyor.


16 Eylül Perşembe günü oynanacak Frankfurt maçı öncesi Fenerbahçe’de hazırlıklar devam ediyor. Avrupa Ligi grup mücadelesi ilk maçını Almanya deplasmanında oynayacak olan temsilcimiz Vitor Pereira’nın şans vermesi halinde Pelkas’tan faydalanabilecek.


Yunan oyuncu hücüm hattında temsilcimizin elini oldukça rahatlatacak. Hücum hattının birçok bölgesinde oynayabilen ve geçtiğimiz sezon güzel bir performans sergileyen Pelkas’ın bu maçın kadrsounda olması bekleniyor.


Yunan oyuncunun ilk 11’de yer alması beklenmese de ilerleyen dakikalarda şans bulacaktır. Aynı zamanda sarı lacivertli temsilcimize bir sevindiren haber de Ferdi Kadıoğlu’ndan geldi. Oyuncunun sakatlık sürecinin bittiği ve görev verilmesi halinde Eintracht Frankfurt mücadelesinde forma giyebileceği belirtildi.

3buyukler pelkas donuyor.

Pelkas Göz Doldurdu


27 yaşındaki Yunan oyuncu geçtiğimiz sezon P.A.O.K’tan Fenerbahçe’ye transfer olmuştu. PAOK’ta çıktığı 185 maçta toplam 43 gol ve 22 asistlik performans sergileyen Yunan oyuncu sergilediği performansla dikkatleri üzerine çekmişti. 2020-2021 sezonunda Fenerbahçe’ye transfer olan oyuncu toplamda 34 maçta görev aldı ve bunların 31 tanesine ilk 11 olarak başladı.


Bu karşılaşmalarda toplam 8 gol 7 asistlik bir skor katkısı verdi. Performansı oldukça beğenilen oyuncu bu sezona da oldukça umutlu başlamıştı. Hazırlık kampında çıktığı 6 maçın hepsinde skora katkı yapan yıldız oyuncu bu maçlarda 1 gol 6 asistlik performans sergilemişti. Fakat antrenmanda yaşadığı omuz sakatlığı onun bir süre formasından uzak kalmasına sebep olmuştu.