pereira yonetimle gorustu 3buyukler

Pereira Yönetimle Görüştü

Posted by
pereira yonetimle gorustu 3buyukler

2020-21 sezonunu üçüncü sırada bitiren Fenerbahçe, Emre Belözoğlu ile yollarını ayırdıktan sonra yeniden yapılanma kapsamında yabancı bir teknik direktörün takımın başına geçeceğini açıklamıştı. Sarı lacivertli kulüp, takımı 2015-16 sezonunda da çalıştıran Portekizli teknik direktör Vitor Pereira ile anlaştı.

Vitor Pereira, Fenerbahçe’deki ikinci döneminde ilk döneminin aksine üçlü savunma sistemini oturtmaya çalışıyor. Portekizli teknik direktör, yönetimle yaptığı görüşmelerde üçlü savunmanın takımın en az takviyeyle en fazla performans verebileceği sistem olduğunu sarı lacivertli kulübün yöneticilerine iletti.

Fenerbahçeli yöneticiler, Vitor Pereira’nın oturtmak istediği sisteme onay verince Fenerbahçe’de kadro planlamaları başladı.

Fenerbahçe, takımın başına Vitor Pereira’yı getirmeden önce Darmstadt formasıyla Bundesliga 2 gol kralı olan Serdar Dursun ve Alanyaspor ile sözleşmesi sona eren İngiliz stoper Steven Caulker ile anlaşmaya varmıştı.

İki Oyuncu Alalım

pereira yonetimle gorustu 3buyukler 2

Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira, Topuk Yaylası’ndaki hazırlık kampının ardından sarı lacivertli yöneticilerle tekrar görüştü. Pereira, görüşmede yönetime takımın durumundan ve yönetimden beklentilerinden bahsetti.

Transfer görüşmelerinde ise sarı lacivertli yöneticileri rahatlatan Vitor Pereira, takımın çok fazla transfere ihtiyacı olmadığını vurguladı. Pereira, yönetimden iki transfer istediğini, ancak bu oyuncularda aceleci olunmaması gerektiğini yönetime iletti.

İki bölgeye direkt olarak ilk on birde forma giyebilecek nokta transferler yapılmasını isteyen Pereira, yönetime takımın genel durumunun iyi olduğunu ve sadece transfer yapmış olmak için transfer yapmak istemediğini, takıma gerçekten katkı sağlayabilecek ve sarı lacivertli takıma 2020-21 sezonunda katkı verecek oyuncuların kadroya dahil edilmesini istediğini yönetime iletti.

Pereira’nın bu taleplerinden dolayı çok memnun olan Fenerahçe yönetimi de baskıdan kurtulmuş oldu.

Bir Forvet, Bir Sol Kanat

Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira’nın transfer istediği iki bölge ise forvet ve sol kanat. Önceliği forvet transferine veren Fenerbahçe, eski oyuncusu Vedat Muriqi ve 2019-20 sezonunda Trabzonspor formasıyla Süper Lig’de gol kralı olan Norveçli golcü Alexander Sörloth’u gündemine aldı.

pereira yonetimle gorustu 3buyukler 3

Sarı lacivertli kulüp, Vitor Pereira’nın isteği üzerine 3-4-3 sisteminde sol kanatta görev yapabilecek bir oyuncu da arıyor. Fenerbahçe, bu bölge için de 2020-21 sezonunda Leeds United forması giyen Kuzey Makedonyalı Ezgjan Alioski’yi gündemine aldı.