Pınar Karşıyaka – Beşiktaş Karşılaşması

Posted by

Ligde son 6 maçını kazanan Beşiktaş, Pınar Karşıyaka ile İstanbul’da karşılaştı. İzmir temsilcisi Pınar Karşıyaka, İstanbul takımı Beşiktaş’a konuk oldu.

ING Basketbol Süper Ligi’nin 15. Haftasında İzmir ekibi ile İstanbul ekibi karşı karşıya geldi. Kazanan ise İzmir ekibi Pınar Karşıyaka oldu. Üçüncü periyot ve son periyotta var olan üstünlüğüne devam eden İzmir Pınar Karşıyaka 67 – 54 öne geçti. Karşılaşmada öne geçen İzmir ekibi Pınar Karşıyaka salondan 12 puan fark ile mutlu mesut bir şekilde galip ayrıldı. 72 – 84 sona eren bu karşılaşmada İzmir ekibi galip çıktı.

Karşılaşma Dakikaları

ING Basketbol Süper Ligi’nin 15. Haftasında Pınar Karşıyaka, deplasmanda Beşiktaş’ı 84-72 mağlup etti. Beşiktaş’ın ev sahipliğinde oynanan karşılaşma da kazanan taraf konuk takım oldu.

İstanbul takımı kıyasıya mücadele verse de yeterli olmadı ve parkeden mağlup olarak ayrılan taraf oldu. İzmir ekibi Pınar Karşıyaka ING Basketbol Süper Ligi’nin 15. Hafta sonunda 12. Galibiyetini elde etti.

Maçın ilk periyoduna Beşiktaş 4-0’lık bir seri ile başlasa da maçın erken dakikalarında Pınar Karşıyaka üstünlüğü eline geçirdi ve bırakmaya pek de niyetli değildi. İlk çeyreği İzmir temsilcisi Pınar Karşıyaka 26-19 önde tamamladı.

İkinci periyotta da oyun üstünlüğünü elinde tutan konuk ekip Pınar Karşıyaka, soyunma odasına da 11 sayılık fark ile önde girmeyi başardı ve skor 34-45 oldu.

Üçüncü periyotta da üstünlüğüne devam eden İzmir Pınar Karşıyaka 67-54 öne geçti. Karşılaşmada öne geçen İzmir ekibi Pınar Karşıyaka salondan 12 puan fark ile galip ayrıldı. 72-84 sona erene karşılaşmada İzmir ekibi galip çıktı.

Karşılaşma Detayları

İstanbul ekibinin ev sahipliği yaptığı karşılaşmada BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksinde oynandı. Karşılaşmanın hakemleri ise Aytuğ Ekti, Serdar Ünal, Sinem Tetik idi. Karşılaşmada yer alan takımlardaki isimler ise;

Beşiktaş: Şehmus Hazer 17, Blackmon 8, Johnson, Hakan Sayılı, Alperen Şengün 20, Egehan Arna 9, Berry 6, Sadık Emir Kabaca 5, Ömer Yasir Küçük 5, Furkan Haltalı 2

Pınar Karşıyaka: Semih Erden 3, Onuralp Bitim 7, Taylor 11, Henry 8, M’Baye 28, Morgan 16, James Metecan Birsen 5, Kenndy 4, Yunus Emre Sonsırma 2, Mahir Ağva, Nusret Yıldırım

1.Periyot: 17 – 26

Devre: 34 – 45

3.Periyot: 54 – 67

Beş Faulle Çıkan : Sadık Emir Kabaca 25.52 (Beşiktaş)

Comments are closed.