POTA DERBİSİNİN KAZANANI DA BEŞİKTAŞ

Posted by

ING Basketbol Süper Ligi’nin 18. Haftasında derbi maçında Beşiktaş Icrypex, Galatasaray’ı konuk etti. Beşiktaş – Galatasaray basketbol derbisinin kazananı ise 18 sayı fark il 82-64 Beşiktaş oldu. Bu sonuç il birlikte siyah beyazlı takım ligdeki 9. Galibiyetini elde etti. Sarı kırmızılı ekip ise ING Basketbol Süper Ligi’nde 12. Kez mağlup oldu.

Derbi mücadelesi tempolu bir şekilde başladı. Motum’un sayılarına Blackmon’ın üçlükleri ile cevap veren Beşiktaş Icrypex, 3. Dakikada 6-4, 2 sayılık bir fark ile öne geçti. Macon Jr’ın arak arkaya bulduğu sayılar ile birlikte hücumda ritmini bulmayı başaran Galatasaray, 6. Dakikada 10-9 öne geçti.

Top kayıpları ile oyuna devam eden Galatasaray karşısında pota altında basketler bulan Beşiktaş üstünlüğü ele geçirdi. Siyah beyazlı rakım ilk çeyreği 19-16 önde tamamlamış oldu.

İkinci periyoda Beşiktaş Icrypex, daha iyi bir şekilde başladı. Berry II v Şehmuz Hazer ile arka arkaya basketler bulan ev sahibi takım 12. Dakikada aradaki farkı 10 sayıya çıkardı.

Basit top kayıpları nedeni ile siyah beyazlı ekip karşısında pota altında Williiama ile sayılar bulan Galatasaray 13. Dakikada farkı 6 sayıya kadar düşürdü ve skor 26-20 oldu. Çeyreğin ikinci bölümünde oyunda tempo giderek yükseldi.

İki takımda hızlı bir şekilde yaptığı hücumlar ile skor üretmeye başladı ve ikinci periyodu ev sahibi takım 42-29 büyük bir fark ile önde tamamladı.

Galatasaray İkinci Yarıda da İstediğini Bulamadı

İkinci yarı karşılıklı basketler ile başladı. Beşiktaş 23. Dakikada 49-39 öne geçti. 29. Dakikada fark 18 sayıya kadar çıktı. Beşiktaş final periyoduna da 19 sayılık bir avantaj ile girmiş oldu.

Son çeyrekte ise siyah beyazlı takım Egehan Arna’nın üçlükleri ile başladı. 34. Dakikada farkı 25 sayıya çıkarttı. Beşiktaş Icrypex derbiyi 82-64 kazandı.

Karşılaşma Detayları

Karşılaşma, BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde hakemler Yener Yılmaz, Kerem Baki, Serhat Büker yönetiminde oynandı. Karşılaşmada yer alan isimler ise;

Beşiktaş Icrypex: Mehmet Yağmur 3, Blackmon 13, Egehan Arna 11, Sadık Emir Kabaca 2, Furkan Haltalı 7, Şehmus Hazer 13, Berry II 17, Hakan Sayılı 3, Alperen Şengün 10, Johnson, Samet Yiğitoğlu, Ömer Yasir Küçük 3

Galatasaray: Trice II 7, Macon Jr 14, Göksenin Köksal, Motum 22, Williams 8, Barış Ermiş, Yiğit Arslan 5, Jefferson 2, Caner Erdeniz 3, Eray Aydoğan 3

1. Periyot: 19-16

Devre: 42-29

3. Periyot: 67-48

Comments are closed.