Radamel Falcao Gelişmesi Kolombiya Basınında

Gelecek sezon hazırlıklarını sıkı bir çalışma programı ile sürdüren Galatasaray, Radamel Falcao için kararını verdi.

Sezon başında zorlu bir sürecin ve büyük uğraşların sonucunda Galatasaray Spor Kulübü ekibine transfer olan Radamel Falcao ile ilgili gelişme yaşandı. Monaco ekibinden transfer olan ve büyük yankı uyandıran Kolombiyalı yıldız için sarı kırmızılı kulüp son kararını verdi.

Uzun bir çaba sonucunda Galatasaray ekibine transfer olan başarılı oyuncu, bu sezon ki performansıyla büyük bir hayal kırıklığı yaşattı. Geçirmiş olduğu sakatlıklar nedeniyle, uzun bir dönem takım arkadaşlarını yalnız bırakan Falcao, beklenen performansın ise altında kaldı.

Yüksek maliyetle kulübün en pahalı oyuncuları arasında yer alan Kolombiyalı sporcu için ise ayrılık haberleri gündem olmaya başlamıştı.

Cazip Teklif Bekleniyor

Edinilen bilgilere göre ise yıldız santrafor için son karar verildiği öğrenildi.

Konuya ilişkin haberler ise Kolombiya basınında yer aldı. Falcao’nun takımdan gitmesi düşünülürken, oyuncunun sarı kırmızılı kulüpte kalmak istediği bilgisi edinildi. Fakat sarı kırmızılı kulübün satış için cazip bir teklif beklemekte olduğu iddia edildi.

34 yaşındaki tecrübeli oyuncu, bu sezonda toplamda 22 maçta forma giyerken, 11 gol ve 1 de asiste imza atmıştı. Oyuncunun sözleşmesi ise 2022 yazında bitmiş olacak.

Güncel Yazılar

    Ayrıca inceleyebilirsiniz

    Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

    Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …