ROSİER YABANCI BASINDA

Posted by

Fransız star Konya maçında attığı golle takımına altın değerinde üç puan getirdi, ülkesinde gösterim icra eden gazetelerden büyük methiye aldı. Sezon sonucunda kiralık sözleşmesi bitecek olan futbolcu, siyah-beyazlı takımda kendini bulduğunu bu yüzden İstanbul’da kalmak istediğini Sporting yönetimine iletti ve kendisi için kolaylık yapılmasını istedi.

L’Equipe Gazetesi, Rosier’in Kartal’a yaşam veren isim bulunduğunu 10 şahıs kalan takımını doruk yarışındaki rakipleriyle eşit şartlara taşıdığından bahsetti.

Süper Lig’de şampiyonluk mücadelesi veren Beşiktaş’ta forma giyen Fransız star Valentin Rosier, Konyaspor maçında attığı golle takımına 3 puanı kazandıran isim olurken; Rosier’in performansı Fransız basınında da geniş yer buldu.

Fransa’nın meşhur basın kuruluşlarından önde gelen L’Equipe Gazetesi, siyah-beyazlı takımın sağ bek oyuncusu Rosier’in performansını sayfasına taşıdı.

PERFORMANSI İLE ŞAŞIRTTI

Kulüp bazında 78 resmi müsabakada forma giyen Rosier, 18 defa forma şansı bulmuş olduğu siyah beyazlı ekip Beşiktaş’ta 5 gole doğrudan olarak katkı sağladı.

Fransız ekibi Dijon Football Côte-d’Or Dijon FCO formasıyla 60 maçta talih gören Fransız oyuncu, bu periyotta gol atamamış ancak 7 asist yapmıştı.

Gökhan Gönül’ün Fenerbahçe’ye transferi ondan sonra sağ beke iyi mi bir tesir edeceği sual işareti olarak görülen Valentin Rosier, 3 asist ve 2 gol kaydetti. Beşiktaş öncesi kariyerinde golü bulunmayan futbolcu, Beşiktaş’ta ilkleri yaşamış oldu.

BEŞİKTAŞ’TA MUTLU

Rosier’in Beşiktaş’a 200 bin euro’ya kiralayan Sporting, Fransız yıldızın performansını katlamasıyla pazarlık enerjisini artırdı.

2024’e kadar sözleşmesi olan Rosier için Portekiz kadrosu 4 milyon euro bonservis düşünürken, Beşiktaş’ın ise oyuncunun da kalmak istemesini koz olarak kullanıp transferi 1.5-2 milyon euro aralığında bitirmek istiyor.

Takım katılmış olduğu ilk günden bu yana enerjisiyle ve hırsıyla dikkatleri üstüne çeken Valentin Rosier, geleceği ile alakalı kararını verdi.

Sezon sonucunda kiralık sözleşmesi bitecek olan futbolcu, siyah-beyazlı takımda kendini bulduğunu bu yüzden İstanbul’da kalmak istediğini Sporting yönetimine iletti ve kendisi için kolaylık yapılmasını istedi.

Fransız star Konya maçında attığı golle takımına altın değerinde üç puan getirdi, ülkesinde gösterim icra eden gazetelerden büyük methiye aldı. L’Equipe Gazetesi, Rosier’in Kartal’a yaşam veren isim bulunduğunu 10 şahıs kalan takımını doruk yarışındaki rakipleriyle eşit şartlara taşıdığından bahsetti.

Comments are closed.