Rüya Gerçek Oldu: Mesut Özil İstanbul’da

Posted by

Fenerbahçeli taraftarın günlerdir beklediği transfer gerçekleşti! Mesut Özil Koç Holding’in özel uçağı olan “Koç10” uçağı ile Londra’dan İstanbul’a ailesi ile birlikte geldi.

Yıldız futbolcu Mesut Özil’de ilk açıklamasında çok heyecanlı olduğunu dile getirdi ve bir rüya benim için de gerçekleşiyor şeklinde kısa bir açıklamada bulundu.

Sarı lacivertli taraftarın çok heyecanlı olduğu Fenerbahçeli olan olmayan tüm futbol severlerin yakından takip ettiği Fenerbahçe – Mesut Özil anlaşması resmiyet kazanıyor.

İngiltere Premier Lig ekiplerinden biri olan Arsenal’de forma giyen 32 yaşındaki başarılı futbolcu, Fenerbahçe ile sözleşme imzalamak için Fenerbahçe Kulüp Bakanı Ali Koç’un şirketine ait Koç Holding’in özel Koç10 uçağı ile İstanbul’a geldi.

Yıldız futbolcu ve ailesi saat 22.13’te Londra’dan hareket eden uçak ile saat 01.05’te İstanbul’a geldi. Mesut Özil, eşi Amine Gülşe ve kızı Eda Özil’i Fenerbahçe’nin sportif direktörü Emre Belözoğlu ve kulüp yöneticileri karşıladı.

6 Gün Karantina’da Kalacak

Yurtdışından gelmesi ve özellikle Dünya’da yeni mutasyonların görüldüğü bir yer alan İngiltere’dn gelmesi nedeni ile Mesut Özil ve ailesinin karantinaya girip girmeyeceği merak konusu oldu. Deneyimli oyuncu İngiltere’de geçirdiği son 4 günü karantina da geçirdiğini belirtti.

Kovid-19 testi yaptırdığını ve sonucunun negatif çıktığını söyledi. Sağlık bakanlığı prosedürleri gereği 10 gün karantina da kalması gerektiği için Türkiye’ye geldikten sonra da 6 gün ailesi ile birlikte karantinaya girecek ve 10 günü tamamlamış olacak. Karantina sonrasında sağlık kontrollerinden geçerek Fenerbahçe ile imzasını atacak.

Her Zaman Fenerbahçeliydi

Mesut Özil transferini bir rüya olarak değerlendiren Fenerbahçe’nin yanı sıra Mesut Özil’de bu transferin kendisi için bir rüya olduğunu dile getirdi.

Uçaktan indikten sonra yaptığı açıklamada kendisine destek veren herkese Allah razı olsun dedi. Bu desteğin karşılığını inşallah verebilirim diyen futbolcu çok heyecanlı olduğunu dile getirdi.

Kendisinin her zaman bir Fenerbahçeli olduğunu söyleyerek bir rüyanın gerçek olduğunu söyledi. Takım arkadaşları ile birlikte başarılı olmak istediğini söylerken açıklamasına her şey çok güzel olacak sözleri ile son verdi. Yıldız futbolcunun eşi Amine Gülşe’de Türkiye’ye geri döndüğü için mutlu olduğunu söyledi.

Comments are closed.