RYAN BABEL’DEN AANHOLT’A GALATASARAY ÇAĞRISI

ryan babelden aanholta galatasaray cagrisi 3buyukler

Süper Lig’de şampiyonluk koltuğu için mücadele veren Galatasaray, gelecek sezon için özellikle bek bölgesini güçlendirmek adına arayışlarına devam ediyor. En son çıkan haberlere göre sarı kırmızılı ekip, yaz döneminde bek bölgesinden 3 futbolcuyla yolları ayıracak. Ancak ayrılıklarla birlikte yeni imzaların da atılması bekleniyor.

O imzalar için ilk aday olarak Hollandalı sol bek Patrick Van Aanholt’un ismi ön plana çıkıyor. Bununla birlikte Aslan’ın Hollandalı oyuncusu Ryan Babel de vatandaşı Van Aanholt’a sarı kırmızılı ekibe gelmesi için sosyal medyadan çağrı yaptı.

Ara transfer döneminde takıma önemli takviyeler yapan Galatasaray, bu sezon sonunda bazı isimlerle yolları ayırmayı planlıyor. O isimlerden ilk olarak Marcelo Saracchi’nin adı ön plana çıkıyor.

Uruguaylı sol bek oyuncusu Saracchi, takıma geldiği günden beri sık sık sakatlık sorunları yaşadı ve buna bağlı olarak da oyuncunun son dönemlerdeki saha içi performansı oldukça düştü. Bu yüzden sarı kırmızlı ekip, Marcelo Saracchi ile önümüzdeki sezona devam etmeme kararı aldı. Aslan’ın yolları ayırmayı planladığı ikinci isim ise Martin Linnes.

Öncelikle Norveçli sağ bek oyuncusu Linnes’in maliyeti, sarı kırmızılı ekip tarafından oldukça yüksek bulunuyor. Bu yüzden de Aslan, Norveçli oyuncuyla sezon sonunda bitecek olan sözleşmeyi yenilemeyi planlamıyor.

Galatasaray’ın vedalaşmayı planladığı üçüncü isim ise Şener Özbayraklı. Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan sağ bek oyuncusu, Aslan’daki 1,5 yıllık kariyeri boyunca kendinden beklenen performansı sergileyemedi.

Bu sebepten ötürü sarı kırmızılı ekip, Şener Özbayraklı ile sezon sonu bitecek olan sözleşmeyi yenilemeyi düşünmüyor. İşte Galatasaray bu oyuncularla vedalaştıktan sonra, takımın sağ ve sol bek hattındaki eksiklerini yeni isimlerle anlaşarak gidermeyi planlıyor.

Leeds United’ın Makedonyalı sol beki Ezgjan Alioski ise o isimlerden biri olarak ön plana çıkıyor. Hatta İngiliz basınında çıkan haberlere göre, sarı kırmızılı ekibin Alioski ile bir ön anlaşma bile yaptığı konuşuluyor. Öte yandan Galatasaray’ın yakından ilgilendiği bir diğer ismin ise Crystal Palace’da top koşturan sol bek oyuncusu Patrick Van Aanholt olduğu belirtildi.

RYAN BABEL’DEN ÇAĞRI

Patrick Van Aanholt’un Galatasaray’a transfer olabilme ihtimali ile ilgili haberler yayılmaya başladıktan sonra, sarı kırmızılı ekibin Hollandalı oyuncusu Ryan Babel, vatandaşı Aanholt’a sosyal medyadan çağrı yaptı.

Babel, Van Aanholt’un Instagram’da yaptığı paylaşımın altına “Come to Galatasaray” yazarak, bir bakıma yetenekli sol bek oyuncusunun Galatasaray’a gelmesini istediğini belli etmiş oldu.

ryan babelden aanholta galatasaray cagrisi 3buyukler 2

VAN AANHOLT FİZİĞİ VE TEKNİĞİYLE ÖNE ÇIKIYOR

Hollandalı son bekin, Galatasaray’ın transfer listesine, sahada öne çıkan fiziği ve tekniği sebebiyle girdiğini söyleyebiliriz. Chelsea’nin altyapısında top koşturan ve Sunderland’de 3 sezon forma terleten Van Aanholt, şimdiki takımı Crystal Palace’a 10,5 milyon Euro bonservis bedeliyle transfer oldu. Yetenekli oyuncu Crystal Palace’la çıktığı 130 maçta, 14 gollük ve 6 asistlik bir performansa imza attı.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …