SARI KIRMIZILI TAKIM GALATASARAY’DA GÖNDERİLECEK OYUNCU LİSTESİ BELLİ OLUYOR

Posted by

Sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘da bu sezon önceki sezonlara göre farklı bir yapılanmaya giden takım tecrübeli ve yıllık ücret çok kazanan oyuncular ile yollarını ayırarak genç ve potansiyeli yüksek oyuncular transfer etmişlerdi.

Bu sezon genç oyuncuları ile süper lig de zirve yarışışından uzak kalan sarı kırmızılı takım Süper Lig’de beklenilen performansı gösteremedi ve ilk yarıyı 10. sırada bitire bildiler.

Kadroya katılan ve performansından memnun kalınmayan oyuncular ile yollarını ayırmaya hazırlanan sarı kırmızılı takım Galatasaray da devre arası oldukça hareketli geçecek.

Sarı kırmızılı takım da genç oyuncularından bazılarının gelişemediğini kendisini gösteremediğini düşünene teknik heyet Gelişerek olmuyorsa, değişerek olacak diye devre arası transfer dönemini işaret etmişlerdi.

GALATASARAY’DA GELİŞEREK OLMUYORSA, DEĞİŞEREK OLACAK

Sarı kırmızılı takımın süper lig de ki kötü performansının faturası genç oyuncuları çıkacak gibi görünüyor.

Kadroda düşünülmeyen performansları ile süper lig de sezonun ilk yarısında hayal kırıklığı yaratan oyuncular dan O. Morutan, P. Van Aanholt, D. Yedlin, Aytaç Kara, Assunçao devre arasında yolların ayrılması beklenen oyunculardan oldular.

GALATASARAY’DA GENÇ OYUNCULAR LİSTEDE YER ALIYOR

Sarı kırmızılı takım da performansları ile hayal kırıklığı yaratan oyuncuların başında Rumen oyuncu 22 yaşındaki Olimpiu Morutan yer alıyor. Beklentileri karşılamakta zorlanan genç oyuncu bu sezon 22 maçta 3 gol 3 asist katkısı sayapn genç oyuncuya haksızlık yapıldığını düşünüyorum.

Yaz transfer sezonun da Sarı kırmızılı takımın büyük umutlar ile yaz transfer sezonun da karosuna kattığı 21 yaşındaki Ön libero Gustavo Assunçao ile devre arasında yollar ayrılacak.

Fiziksel olarak hazır durumda olmayan oyuncu süper lig de kendisine verilen süreleri de iyi kullanamayan genç isim devre arasında yeniden kulübüne gönderilmesi bekleniyor.

Bu sezon süper lig de sadece 1 karşılaşmada 90’ dakika sahada kala bilen genç oyuncu hazırlık maçlarında da hazır olmadığını çok net göstermişti.

GALATASARAY İKİ BEK İLE YOLLARI AYRILIYOR

Sarı kırmızılı takım sağ ve sol bekleri P. Van Aanholt ile sağ bek ABD’ li D. Yedlin devre arasında takımdan yarılması muhtemel oyunculardan birisi olacaklar. Hücum da ve savunmada beklenene katkıyı yapamayan iki bek oyuncusu da takımdan ayrılıp yerlerine yeni oyuncular ile güçlendirmek istiyorlar.

YERLİ OYUNCULARDA AYTAÇ KARA VE KALECİ FATİH ÖZTÜRK

Sarı kırmızılı takımın bu sezon ki ilk transferi olan Aytaç Kara’ ya haksızlık yapıldığını düşünenlerdenim. Oyuncunun potansiyeli belli olmasına rağmen beklentiyi bu kadar yukarı çekmek oldukça anlamsızdı.

Kalede ise zaten büyük çıkmazın içinde olan sarı kırmızılı takım da Fatih Öztürk kaptan F. Muslera’ nın sakatlanmasının ardından kadroya zorunlu olarak katılan oyunculardan birisi olmuştu.

İsmail Çipe ‘Nin de yetersiz olması ile sarı kırmızılı takımın artık iyi bir genç yerli kaleci ile kadrosunu güçlendirmesi gerekiyor.

Comments are closed.