Vedat Muriç

Sarı Lacivertli Yönetim 28 Milyon Euro’luk Teklife Onay Vermedi

Posted by

Sezonun başından bu yana Fenerbahçe ekibinin en önemli golcü sporcularından biri olan Vedat Muriç için, Avrupa teklif yağdırmayı sürdürüyor.

Kosovalı 25 yaşındaki Vedat Muriç, sarı lacivertli ekibin en önemli golcüleri arasında yer almayı başardı. Sezon başından beri başarısına başarı katan yetenekli oyuncu, göstermiş olduğu üstün performans ile birçok Premier Lig ekibinin de talip olmasına ortam yaratmayı başardı.

Forvet mevkii oyuncusu olan Kosovalı genç sporcu, sahada resmen topla şiir yazar hale geldi. Muriç için en büyük teklif ise İngiltere Premier Lig ekibi olan Burnley’den geldi.

Yetenekli sporcu için İngiltere ekibi Burnley, 28 Milyon Euro değerinde bir fiyat teklifi sundu. Fakat sarı lacivertli ekip, en önemli golcü oyuncusuna bu teklifi yeterli görmedi ve kabul etmediğini bildirdi.

Kosova asıllı oyuncu için Premier Lig’in en önemli ekiplerinden biri olan Tottenham da talip olduğunu bildirmişti. Fakat Tottenham ekibi, henüz bir fiyat teklifinde bulunmadı.

Ersun Yanal Etkisi

Oyuncusunun bu denli başarılı olmasının en önemli sebebi ise Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal’ın antrenmanlarının etkisi olarak belirtildi. Bugüne kadar sezon başından beri tek bir idman bile kaçırmamış olan oyuncu, sakat olduğu süreçlerde dahi çalışmalarını aksatmadan sürdürdü. Özellikle de Ersun Yanal’ın fiziki özelliklere göre yaptırmış olduğu antrenmanlar, oyuncunun başarısına başarı kattı ve performansını da artırdı.

Comments are closed.