Sergen Yalçın Beşiktaş’ta Kalmaya Karar Verdi

Posted by

Beşiktaş takımında Sergen Yalçın il birlikte güzel gelişmeler oluyor. Siyah beyazlı takım ile sözleşmesini yenilemeye karar verdi. Sergen Yalçın’ın takım ile sözleşmesi sezon sonunda sona eriyor.

Sergen Yalçın Sözleşmesini Uzatacak

Beşiktaş yönetimi, teknik direktör Sergen Yalçın ile yeni sözleşme imzalamak için hazırlıklara başladı. Teknik adamında sözleşmesini yenilemeye sıcak baktığı biliniyor.

Radyospor’a röportaj veren siyah beyazlı takımının genel sekreteri ve icra kurulu başkanı Mesut Urgancılar, öncelikli hedeflerinin şampiyonluk olduğunu söyledi.

Takımın oyuncusu, taraftarı, teknik direktörü ve yönetimi olarak tüm camianın şampiyonluk için en büyük adayın Beşiktaş olduğunu düşündüğünü bildiğini, inançlarının tam olduğunu ve tam gaz şampiyonluk yolunda devam ettiklerini belirtti.

Takımın teknik direktörü Sergen Yalçın’ın yeni kontrat konusuna daha sonra bakılacağını söyledi.

Spor Toto Süper Lig’de birçok takımın oyunlarda görev alan hakemlerden şikayetçi olduğu biliniyor. Aynı şekilde Beşiktaş’ta hakemlerden şikayetçi bu konu ile ilgili olarak Mesut Urgancılar ise bazı hakemlerin doğru karar verdiğini bazılarının ise doğru karar vermediğini, insani de olsa yaptıkları hatalar ile yıllardır emek verdikleri kariyerlerinin çöpe atıldığını söyledi.

Dünya tarihinde hakemden gol yiyen tek kulüp olduklarını vurgularken hakemler konusunda kendince adalet aradığını iddia eden rakiplerimize söyledi. Yıllardır bu konularda en mağdur takımın Beşiktaş olduğunu söyledi.

Bu durumda en çok mağduriyet yaşayan takımlardan birinin Beşiktaş olduğunu vurguladı ve bu durumun net olduğunu, tartışılacak bir durumun olmadığını belirtti. Aynı zamanda yönetim olarak yapılan her şeyin sosyal medyaya ve basına yansıtılmadığını yapılan her faaliyeti tanıtım amaçlı olmadığını vurguladı.

Sergen Yalçın’a 1 Yıllık Teklif

Beşiktaş Spor Toto Süper Lig’de geride bırakılan 29 haftada 1 maçı eksik olmasına rağmen en yakın rakibi ile arasında 2 puan fark bulunuyor ve Beşiktaş Süper Lig’de tekrar lider konuma geldi ve bu kez liderliği kolay kolay bırakmaya niyeti yok.

48 yaşındaki teknik direktör Sergen Yalçın ise takımın durumundan gayet memnun ve tüm odağını sahaya, maçlara veriyor. Takımın başkanı Ahmet Nur Çebi’nin görev süresinin Mayıs 2022’de sona ermesinden dolayı Sergen Yalçın’a 1 yıllık sözleşme teklif edeceği düşünülüyor.

Comments are closed.