SERGEN YALÇIN’IN HEDEFİ ÇİFTE KUPA

Posted by

Spor Toto Süper Lig kapsamında göstermiş olduğu performans ve çizmiş olduğu form grafiği ile rakiplerini geride bırakarak liderlik koltuğunda oturan siyah-beyazlı ekip Beşiktaş’ın teknik direktörü Sergen Yalçın takıma şampiyonluğu kazandırmaya çok yakın.

Siyah-beyazlı ekibin Sezon sonunda şampiyon olması halinde futbolculuk kariyerinde de Beşiktaş ile şampiyonluk yaşamış olan yetenekli teknik direktör Sergen Yalçın adına tarihi bir başarı olacak.

ŞENOL GÜNEŞ ÖRNEĞİ

Spor Toto Süper Lig kapsamında son olarak 2016-2017 sezonunda tecrübeli teknik adam Şenol Güneş’in siyah-beyazlı ekip Beşiktaş’ın teknik direktörlüğü görevini yapmasıyla şampiyonluk ipini gözlemiş olan siyah-beyazlı ekip Beşiktaş, üç sezonun ardından Kırklar şampiyonluk ipini gözlemeye çok yakın.

21 Mart tarihinde oynayacak oldukları Fenerbahçe darbesinden 3 puanla ayrılmak için çalışmalarına devam eden siyah-beyazlı ekip Beşiktaş’ta 3 puanın kazanılması durumunda çok büyük bir avantaj kazanılmış olacak.

2020/2021 sezonunun Beşiktaş şampiyonluğu ile sona ermesinin yanı sıra genç teknik adam Sergen Yalçın için Ekstra bir önemi bulunuyor.

Siyah-beyazlı ekip Beşiktaş’ın başarılı teknik direktörü Sergen Yalçın 2020/2021 sezonunda şampiyonluk sevinci yaşayarak Beşiktaş tarihini geçmek istiyor. Süper Lig kapsamında 15 defa şampiyonluk ipini göğüsleyen Başaran siyah-beyazlı ekip içerisinde bulunduğumuz sezon itibarıyla hem Süper Lig’in şampiyonu olmayı hem de Türkiye Futbol Federasyonu Ziraat Türkiye Kupası’nda evine götürerek çifte şampiyonluk sevinci yaşamayı hedefliyor.

Siyah beyazlı ekip geçtiğimiz sezonun şampiyonda gibi Medipol Başakşehir’i kupada saf dışı bırakarak adını finale yazdırmıştı.,

MUSTAFA DENİZLİ ÖRNEĞİ

2008-2009 sezonunda başarılı teknik adam Ertuğrul Sağlam ile yolların ayrılmasının ardından takımın başına tecrübelisin Mustafa Denizli getirilerek o sezon hem Ziraat Türkiye Kupası müzeye götürülmüş hem de şampiyonluk sevinci yaşanmıştı.

O sezon Ziraat Türkiye Kupası final mücadelesinde Ezeli rakip Fenerbahçe’yİ 4-2 yenerek alınmıştı ne siyah-beyazlı ekip çifti kupanın sahibi olmuştu.

İçerisinde bulunduğumuz sezon itibarıyla sezonu şampiyon olarak tamamlama ihtimali Bir Hayli yüksek olan Ziraat Türkiye Kupası’nda da kupa için mücadele edecek olan siyah-beyazlı ekip bu iki kupayı kazanması durumunda başarılı teknik adam Sergen Yalçın tarihe geçmiş olacak.

2003 yılında yaşanmış olan şampiyonluğun en büyük etmenlerinden olan başarılı teknik direktör Sergen Yalçın Bütün hesaplarını Süper Ligi şampiyon olarak bitirebilmek üzerine yapıyor.

Comments are closed.