Fenerbahçe Beko

Solgar Vitamin Türkiye Kupası Şampiyonu Fenerbahçe Beko

Posted by

Solgar Vitamin Türkiye Kupası Final heyecanı Fenerbahçe Beko ve Darüşşafaka Tekfen ekipleri arasında yaşandı. Müsabaka sarı lacivertli ekibin şampiyonluğu ile sona erdi. Oyunun skoru ise 71-74 sonuçlandı.

Solgar Vitamin Türkiye Kupası Final maçı için Ankara’da karşı karşıya gelen Fenerbahçe Beko ve Darüşşafaka Tekfen ekipleri arasında kıran kırana mücadele yaşandı. 71-74 skorla sarı lacivertlilerin üstünlüğünde sona eren oyunun şampiyonu da kanarya olmuş oldu.

Maçın ilk saniyelerinden itibaren iki ekibin de baskın olduğunu gösteren bir mücadele, dün Ankara’da yaşandı. Final heyecanının yaşanmış olduğu mücadeleye 4-0 skorla üstün başlayan da Tekfen oldu. Ardından Fenerbahçe ekibinin art arda bulduğu sayılarla 4-9 üstünlüğü elde eden Türkiye Kupası Şampiyonu, ilk periyodu da gösterdiği mücadele ile 11-13 önde kapatmayı başardı.

İkinci çeyrekte ise iki ekip için de eşitlik söz konusu oldu. Sürekli olarak aynı sayıya ulaşan takımların ilk devre sonucu da 30-30 skorla eşitlendi.

7’inci Kez Kupa Sahibi Oldular

Üçüncü periyoda ise baskın çıkan ekip Darüşşafaka oldu. Her ne kadar maç berabere olarak ilerlemiş olsa da, maçın son çeyreğine 48-47 Tekfen ekibinin üstünlüğü ile girildi. Son periyoda girildiğinde ise sürekli olarak eşitlenen skor, maçın sonucunda 3 sayılık farkla sonlandı. Sarı lacivertli ekip de 3 sayı farkla Solgar Vitamin Türkiye Kupası’nı 7’inci defa kazanmayı başarmış oldu.

Comments are closed.