Süper Lig’de 24. Hafta Tamamlandı

Spor Toto Süper Lig’in 24. haftası dün akşam itibari ile tamamlandı. Bu haftanın ardından bu lider değişmedi. Lider Galatasaray takımı 57 puanla liderliğini devam ettiriyor. Fenerbahçe ise 51 puanla onu takip ediyor. Beşiktaş 43 puanla üçüncü sırada yer alırken Adana Demirspor takımı 43 puanla dördüncü sırada Başakşehir 40 puanla beşinci sırada.

3buyukler super lig de 24 . hafta tamamlandi 1 1

Galatasaray Liderliği Bırakmıyor

Süper Lig’de bu haftanın ardından lider takım Galatasaray puan farkını iyice açmış oldu. Bu hafta hiç oyun oynamadan hiç maça çıkmadan Gaziantep futbol kulübü ile oynanan maçı hükmen galip sayılan Galatasaray 13 maç üstüste kazanmış oldu. Önümüzdeki hafta, 25. haftada Kasımpaşayi konuk edecek olan Galatasaray takımı o maçı da kazanırsa 14 maç üstüste kazanarak yeni bir rekor elde edecek.

25. haftada Fenerbahçe bay geçeceği için 51 puan da kalacak. Galatasaray kazanması durumunda puanını 60’a yükseltecek ve bu durumda fark iyice açılacak.

Lider takım Galatasaray oldukça başarılı bir sezon geçiriyor. Oynamadı iki hafta boyunca hazırlık maçları yapan Galatasaray bu hazırlık maçlarında da başarılı bir performans sergiledi. Kasımpaşa maçı için iyi hazırlanan Galatasaray takımı kendi taraftar önünde yeni transferi Zanilio ve Sam Adakugbe ile bu maçı kazanmak istiyor.

Galatasaray Farkı Daha da Açma Peşinde

3buyukler super lig de 24 . hafta tamamlandi 1

Sarı kırmızılı Galatasaray takımı Kasımpaşa ve sonraki haftada oynanacak olan Konyaspor maçında kaleci Muslera emanet etmeyecek. Henüz daha tam iyileşme yanlışlara yerine kaleyi Okan Kocuk koruyacak. Milli aradan sonra %100 hazırlanmış olan Muslera tekrardan kalesinin başına geçecek.

Galatasaray takımı bu iki maçta da yerli oyuncu sayısını oldukça yükselttiği için istediği kadar yabancı oyuncu oynatabilecek bir noktaya gelecek çünkü Sam Adakugbe yerli statüsünde olacak kalede de Okan Kocuk olacağı için yabancı sınırını geçen bir durum olmayacak Galatasaray’da.

Spor Toto Süper Lig’in 25. Haftasında kendi evinde Kasımpaşa’yı konuk edecek olan Galatasaray Gaziantep FK maçını hükmen kazandığı için 24. Haftayı bay geçmiş gibi oldu. Bu sırada hazırlık maçları ile oyuncularını hazırda tutmak isteyen Okan Buruk evinde oynanacak olan lig maçını kazanarak üst üste 14 maç kazanmayı hedefliyor.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …