My Post 8

Süper Lig’de 3 Büyüklerin 4. Hafta Değerlendirmesi

Posted by


Beşiktaş: Süper Lig’de 4. Haftayı tamamlarken 3 büyükler arasında oyun ve skor açısından karlı çıkan takım Beşiktaş oldu. Rakiplerinin gözünü korkutacak biçimde aldığı galibiyetle motivasyonunu arttıran ve Borussia Dortmund maçını beklemeye başlayan Kara Kartalların en büyük dezavantajı ise Domagoj Vida ve Alex Teixeira’dan sakatlıkları nedeniyle bir süre mahrum kalacak olmaları.


Hem yeni transfer Pjanic’in oyunu hem de gol için uğraşan Michy Batshuayi’nin golle tanışarak üstündeki baskıyı biraz atabilmiş olması da onlar için diğer artılar. Şu an ligin en oturaklı oyununu oynayan Siyah Beyazlıların 4. Hafta sonunda ligin gol dahi yemeyen tek takımı olduğunu ifade etmek önemli. Beşiktaş, oyun tarzı neticesinde rakip oyuncuları savunma oyuncularıyla neredeyse karşı karşıya getirmiyor.

3buyukler super ligde 3 buyuklerin 4. hafta degerlendirmesi


Süper Lig’de Kâr-Zarar


Fenerbahçe: 2020/2021 sezonunun en kritik haftası olarak nitelendirilebilecek olan ve hem Beşiktaş’ın hem de Galatasaray’ın puan kaybettiği haftada Sivasspor’a yenilerek lige havlu atan Fenerbahçe, Süper Lig’in 4. Haftasında yine Sivasspor karşısında puan kaybetti.


Yeni transferler Berisha, Rossi ve Meyer’i de çubuklu forma altında görme fırsatımız olan bu maçta, skorun ve oyunun dışında değinilmesi gereken en önemli nokta yaşanan sakatlıklar. Vitor Pereira’nın ilk döneminde de sıkça artan sakatlıklar bu dönemde de baş göstermeye başladı.

Fenerbahçe’nin belirli pozisyonlarda şişkin bazı pozisyonlarda ise dar rotasyonu da düşünülünce bu sakatlıklar takımın başını ağrıtabilir.


Oyun açısından ise söylenmesi gereken en önemli şeylerden birisi, Fenerbahçe’nin eğer 3’lü savunma ile oynayacaksa çok ciddi derecede beke ihtiyaç duyacağı. Sağ tarafta Bright-Osayi Samuel hızı ve gayreti sayesinde biraz daha kabul edilebilir bir performans gösteriyor olsa da Fenerbahçe geri dönüşlerde problem yaşayacak gibi görünüyor.

3buyukler super ligde 3 buyuklerin 4. hafta degerlendirmesii


Galatasaray Durgun Başladı Süper Lig’e


Galatasaray: Milli araya 2-0 öne geçtiği maçta Kasımpaşa ile 2-2 berabere kalarak giren Sarı Kırmızılılar, sezonun ilk derbisinde karşılaştığı Trabzonspor karşısında da aynı kabusu yaşadı. Fatih Terim’in çok ciddi tutarsızlıkları ve akıl almaz değişiklikleri nedeniyle 3 puandan olan Galatasaray’da bu durum Avrupa öncesi oldukça can sıkacak.


Her ne kadar Fatih Terim bu durumu oyuncuların gençliğine bağlıyor olsa da yapılan değişikliklerin neticesinde daha yaşlı bir Galatasaray’ın oynadığı ikinci yarı düşünüldüğünde bu açıklama da çok gerçekçi değil. Dün maçı 90 dakika veya özetinden izleyen seyirciler dâhil kimse Morutan’ın çıkarılma sebebini anlamamıştır. Bunun dışında Galatasaray için Victor Nelsson, şu anki durumuyla Luyindama’dan daha iyi bir alternatif değil gibi duruyor.