SÜPER LİG’DE GEÇEN SEZON FENERBAHÇE’NİN DURUMU

super ligde gecen sezon fenerbahcenin durumu 3buyukler

Süper Toto Süper Lig’de geçen sezon kıyasıya bir rekabet yaşandı. Her takım en iyi halini yeşil sahada gösterebilmek için çok çalıştı, yoruldu ve bazen de tökezledi. Süper Lig geçen sezon hem çok yoğundu hem de heyecanından biraz bile olsun kaybetmeden sezonu başladığı heyecanla tamamladı.

Heyecanı yüksek bir Süper Lig sezonunun ardından her takımın başkanları, teknik direktörleri ve oyuncularının raporları, başarı grafikleri ve takıma olan katkısı hesaplanmaya başladı. Her takım kendi iç raporu ile birlikte rakip takımlarında raporlarını takip etti.

Bu yazımızda da Süper Lig’de geçen sezon Fenerbahçe’nin durumunu, neler yaşadığını ve aynı zamanda da şampiyon Beşiktaş’ın oyuncu performanslarına bir kısa bakış atalım istedik. Yeni sezon öncesi her takımın her kademesini inceleyeceğiz.

Fenerbahçe’de Ali Koç Dönemi

Fenerbahçe başkanı Ali Koç, sportif anlamda bir başarı sağlayamadı. Başkan Ali Koç, üç sezonu da başladığı teknik direktörle bitiremedi.

super ligde gecen sezon fenerbahcenin durumu 3buyukler 2

Finansal Durum

Fenerbahçe başkanı Ali Koç, sportif başarı elde edemese de finansal açıdan başarılı sayılabilir. Sarı lacivertli camianın başkanı kur farkına rağmen kulübün borçlarını %20 oranında azalttı. Fenerbahçe, bunun dışında A takım bütçesini de önemli oranda düşürmeyi başardı.

Beşiktaş’ın Geçen Sezon Yıldızları

Şampiyon Beşiktaş’ta yıldız olan oyuncular sezon içerisinde oldu ve hepsinin takıma ve maçlara olan katkısı çok farklıydı.

Cyle Larin

Beşiktaş’ın dikkat çeken bir diğer oyuncusu da daha önceki sezonlarda iyi bir performans gösteremeyen Kanadalı forvet Cyle Larin oldu. Larin, Sergen Yalçın’ın oyun planında arka kanat koşularıyla çok önemli bir role sahipti. Kanadalı futbolcu, 35 maçta 3 bin 358 dakika forma şansı buldu ve 23 gol, 6 asistlik performansıyla değerini ikiye katlamayı başardı.

Vincent Aboubakar

super ligde gecen sezon fenerbahcenin durumu 3buyukler 3

Beşiktaş’ın kazandığı iki kupada çok büyük rol sahibi olan oyunculardan biri de Beşikta ile ikinci dönemini yaşayan Kamerunlu golcü Vincent Aboubakar oldu. Diz sakatlığı dolayısıyla transferi eleştirilen Aboubakar, sakatlanana kadar 29 maçta toplam 2 bin 280 dakika forma şansı buldu ve 16 gol atıp 5 asist yaptı.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …