3buyukler.com super ligde kalite dustu.k

Süper Lig’de Kalite Düştü

Posted by

Bu maç özelindeki duruma müsamaha gösterilse bile ligdeki çoğu takımın sahası korkunç bir durumda. Ne oyuncu sağlığını ne oyunculara verdikleri parayı ne de taraftarların aldığı zevki umursayan yöneticilerin, tek bir oyuncuya verdikleri fahiş ücretlerin belki onda birini ödeyerek iyileştirecekleri sahalarla alakalı kimsenin bir yorumu yok.

Üstelik TFF Başkanı Nihat Özdemir, bu konuyla alakalı ceza vereceklerini ifade etmiş olmasına rağmen. Yine alınan adaletsiz kararlarla spekülasyonlara sebep olan ve 41 maç süren 2020/2021 sezonu ile 2021/2022 sezonunun arasındaki kalite farkı dahi düşündürücü.

Bir önceki sezon zevk vererek, ne oynadığı anlaşılan kulüplerin sayısı ile bu sezonki takımlar arasında bir hayli fark var. Avrupa ile zaten makası kapatmamız kısa sürede mümkün görünmüyor ancak yakında yerel ligimizi dahi izlemekten imtina edeceğiz.

3buyukler.com super ligde kalite dustu.3

Fenerbahçe’nin Helsinki Maç Raporu

Bu güvensizlik orta sahadan başlayarak tüm takıma o kadar yansıyor ki ne Gustavo-Sosa ikilisi verimli paslar yapabiliyor ne de takım anlamlı bir hücum varyasyonunu ortaya koyabiliyorlar. Ligin ilk iki haftasında da galibiyete ulaşmış olsalar da oyuncuların oyun esnasında oluşturmaları gereken pas üçgenleri veya pas koridorlarını oluşturamadıkları ortada.

Antalya maçı kadrosundan bakılacak olursa, sağ koridorda Ferdi Kadıoğlu’nun performansına göre daha iyi bir görüntü çizen Bright Osayi-Samuel’in geniş alana olan ihtiyacı, onlara yaklaşan Samatta’nın güvensiz görüntüsü ve kanat bek olarak kullanılan Nazım Sangare’nin yetenekleri bahsi geçen koridor veya üçgenleri oluşturmada zorluk çıkartıyor.

Sol kanatta da durum çok farklı değil ki bu da kuvvetle muhtemel Samatta ile alakalı olarak ortaya çıkıyor ancak Antalyaspor maçı özelinde çok ama çok değerli bir görüntüyü de gördük. Vitor Pereira, bu maçta takımın yıldız oyuncusu Mesut Özil yerine Helsinki maçının yıldızı Muhammed Gümüşkaya ile başlayarak çok değerli bir iş yaptı. Transfer döneminin bugünden itibaren son ana kadar olan diliminde Fenerbahçe daha atak olmalı ve olacak gibi de duruyor.

3buyukler.com super ligde kalite dustu.2

Fenerbahçe Ne Yapabilir?

UEFA Avrupa Ligi’nde D grubunda mücadele edecek olan Fenerbahçe’nin rakipleri Olympiakos, Frankfurt, Antwerp ile eşleşti. Denk güçlerin mücadelesi olarak nitelendirilebilecek bir grupta Fenerbahçe biraz daha güçlü duruyor.

Portekizli hoca Vitor Pereira’nın gelmesiyle daha çok ne istediğini bilen bir takım haline gelen Fenerbahçe, Avrupa Liginde ileri etaplara gelebilecek kadroya ve taktiğe sahip. Şimdiden başarılar Fenerbahçe